شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خوزستان|رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: ۶ هزار و ۵۰۰میلیارد ریال کمک بدون عوض دولتی تا پایان شهریور امسال به حساب کشاورزان خوزستانی خسارت دیده از سیلاب مهیب فروردین ماه ۱۳۹۸ واریز شد.

خوزستان|رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: ۶ هزار و ۵۰۰میلیارد ریال کمک بدون عوض دولتی تا پایان شهریور امسال به حساب کشاورزان خوزستانی خسارت دیده از سیلاب مهیب فروردین ماه ۱۳۹۸ واریز شد. کیخسرو چنگلوایی دیروز در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این کمک‌ها به ۲۳هزار و ۵۰۰ کشاورز، باغدار و آبزی پرور استان که پرونده آنان پس از تایید خسارت وارد سامانه شده است پرداخت شد.

وی گفت: پرداخت کمک‌های بلاعوض دولت به بهره‌برداران زیرمجموعه بخش کشاورزی استان پس از تخصیص اعتبار ادامه خواهد یافت.

رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان در ادامه از شروع پرداخت ۶هزار و ۴۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد به بهره‌برداران خسارت دیده بخش کشاورزی استان از سیل فروردین ماه امسال، خبر داد. این تسهیلات ارزان قیمت با تنفس پنج ساله، می‌تواند کمک مناسبی برای تقویت بنیه مالی کشاورزان پرتلاش خوزستانی و شروع کشت پاییزه باشد.برنامه کشت پاییزی در خوزستان ۹۲۱هزار هکتار تعیین شده است. دولت متعهد شده است با همه توان خود به کشاورزان زیان دیده از سیلاب کمک کند.

در جریان سیلاب بهار امسال در خوزستان بیش از ۸۵هزار میلیارد ریال به زیرساخت‌های مجموعه بخش کشاورزی خوزستان خسارت زد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران