شماره امروز: ۵۴۷

| | |

البرز|‌رییس اتاق بازرگانی البرز از سفر رییس‌جمهور مالزی و هیات اقتصادی همراه به ایران با هدف توسعه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور خبر داد. ‌

البرز|‌رییس اتاق بازرگانی البرز از سفر رییس‌جمهور مالزی و هیات اقتصادی همراه به ایران با هدف توسعه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور خبر داد. ‌به گزارش‌ ایسنا‌، رحیم بنا مولایی اظهار کرد: کشور مالزی به عنوان معین استان البرز انتخاب شده‌ و به همین دلیل اتاق بازرگانی البرز گسترش روابط تجاری و اقتصادی با این کشور را در اولویت کاری قرار داده است‌.

وی ادامه داد: ایران در میان کشورهای غرب آسیا یکی از شرکای مهم کشور مالزی محسوب می‌شود و مجموع تجارت بین دو کشور در سال جاری‌ ۲۴۷ ‌میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال گذشته افزون بر 11 درصد افزایش داشته است‌.وی توضیح داد: روند رشد همکاری‌های تجاری استان البرز با کشور مالزی از برنامه‌هایی است که با جدیت و ابراز تمایل فعالان اقتصادی دوطرف دنبال می‌شود.بنامولایی در ادامه به سفر یک‌روزه رییس‌جمهور مالزی به ایران در شهریور ماه افزود: در این سفر یک هیات تجاری و اقتصادی با هدف گسترش روابط بازرگانی رییس‌جمهور مالزی را همراهی می‌کند‌.وی گفت: در نشستی که با رایزن اقتصادی مالزی برگزار شده، تصمیم گرفته شد زمینه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین مالزی با کشورمان از جمله البرز قبل از اعزام هیات اشاره شده به ایران بررسی و اعلام شود تا بستر برای چگونگی و نحو همکاری‌های متقابل فراهم‌ آید.

بنامولایی گفت: اطلاعات لازم در زمینه نحوه مشارکت، سرمایه‌گذاری‌ها و تضامین، در اختیار رایزن اقتصادی مالزی قرار گرفته است‌.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران