شماره امروز: ۵۴۷

بازدید اولین مسوول کشوری از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان

| | |

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) باحضور در استان خوزستان از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان بازدید و از نزدیک با مردم این مناطق دیدار کرد.

گروه بنگاه ها|

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) باحضور در استان خوزستان از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان بازدید و از نزدیک با مردم این مناطق دیدار کرد. دراین بازدید که اولین بازدید یک مسوول کشوری از این مناطق است، استاندار خوزستان، نماینده ولی‌فقیه، نماینده مجلس و فرماندار نیز حضور داشتند.

مخبر در گفت‌وگو با مردم آسیب‌دیده مناطق «پشت کوه و نمره‌یک» مسجدسلیمان اعلام کرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام همانند حوادث گذشته درکنار مردم خواهد بود.

وی در جمع مردم وعده داد به زودی ستاد اجرایی فرمان امام ۲۰۰۰ بسته لوازم ضروری خانگی شامل ۱۲هزار قلم کالا را بین مردم این مناطق توزیع خواهد کرد. مخبر همچنان از اجرای ۱۰۰۰ طرح اشتغال خرد و توزیع ۳۰۰۰ بسته لوازم التحریر در این منطقه خبر داد و افزود: مجموع بودجه در نظر گرفته شده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان ۱۱۰ میلیارد تومان خواهد بود.

وی افزود: همانند سیل ابتدای سال، تا هروقت لازم باشد در کنار مردم آسیب دیده مسجدسلیمان و خوزستان خواهیم ماند.

گفتنی است دوشنبه 17 تیرماه نزدیک به ساعت 11 و 30 دقیقه صبح زلزله‌ای با قدرت 5.7 ریشتر مسجدسلیمان و بخش‌های اطراف آن را لرزاند. این حادثه باعث ایجاد خرابی و واردشدن خسارت به برخی منازل مسکونی شد

  اهدای 200 بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده ایران توسط شیعیان ترکمان عراق

همچنین چندتن از نمایندگان پارلمان عراق و فرماندهان حشدالشعبی ضمن دیدار با رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و قدردانی از حمایت همه‌جانبه نظام و مردم ایران در مبارزه با داعش، کمک‌های شیعیان کرکوک عراق برای مردم مناطق سیل‌زده ایران را اهدا کردند.

در این دیدار محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ضمن بیان فعالیت‌ها و دستاوردهای ستاد اجرایی در مناطق محروم افزود: امریکا تمام تلاش خود را برای ایجاد دشمنی فرضی بین ایران و عراق به‌کار بست، اما عشق به اهل بیت و مشترکات فراوان دو ملت نه تنها باعث شکست این تلاش‌ها شد بلکه در میدان مبارزه با گروهک تروریستی داعش، وحدت و همکاری و ارتباط عمیق بین دو ملت دوچندان شد.

مخبر با قدردانی از همدردی مردم عراق با مردم ایران پس از وقوع سیل امسال گفت: در اینگونه حوادث، وجود این دلسوزی و همدردی مایه وحدت بیش از پیش دو ملت است و می‌تواند عامل تهدید دشمن و تقویت دوستان باشد. دراین دیدار یکی از فرماندهان حشدالشعبی عراق با برشمردن تلاش‌های جمهوری اسلامی در پیروزی مردم عراق در مقابل جریان‌های تروریستی گفت: مردم عراق پس از ورود داعش دوست و دشمن واقعی خود را شناختند و اگر حمایت‌های مردم ایران، سردار قاسم سلیمانی و رهبر انقلاب نبود عراق از چنگال تروریست‌ها خارج نمی‌شد. آرزوی ما دیدار با امام خامنه‌ای است. وی ضمن تقدیم کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده در استان کرکوک عراق جهت اهدا به مردم مناطق سیل‌زده ایران افزود: کمک‌های بی‌دریغ مردم ایران به ما طی این سال‌های سخت فراموش ناشدنی است و این کمک ناچیز هم صرفا جهت ابراز همدردی و انجام وظیفه است. در پایان این دیدار مقرر شد این کمک اهدایی در قالب 200 بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طی هفته‌های آینده در مناطق سیل‌زده توزیع شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران