شماره امروز: ۵۴۷

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران:

| کدخبر: 148339 | |

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی مازندران خواستار نظارت بیشتر دولت برای جلوگیری از تخلیط برنج شد.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی مازندران خواستار نظارت بیشتر دولت برای جلوگیری از تخلیط برنج شد.

به گزارش اتاق مازندران، سید‌امیر میران صبح چهارشنبه در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی به طرح خروج دام از جنگل اشاره و اضافه کرد: این طرح پس از ۲۰ سال با شکست مواجه شد و به اذعان کارشناسان، اجرای این طرح اشتباه بوده است.

وی افزود: زمانی جنگل می‌تواند حفظ شود که دست مردم و کشاورزان باشد و باید حفاظت و صیانت آن به مردم واگذار شود.

به گفته میران، متأسفانه نگاه کشوری این است که به مازندران به عنوان یک روستا نگریسته می‌شود درحالی که این منطقه نیازمند توجه ویژه است.

رییس کمیسیون کشاورزی با اشاره به ایجاد مرکز پایانه‌های برنج و خاویار قره برون در استان افزود: برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری‌های خوبی برای اجرای طرح‌های ملی در استان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مازندران دارای پتانسیل‌های زیادی است و می‌توان با بهره‌گیری از آن استان مازندران را به سمت توسعه سوق داد. میران، توسعه کشت گیاهان دارویی را در استان ضروری دانست و گفت: با توجه به کمبود آب باید به سمت کشت و توسعه گیاهان دارویی رویم.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران خواستار جلوگیری از تخلیط برنج شد و گفت: دولت باید با نظارت جلوی تخلیط برنج را بگیرد زیرا برنج مازندران دارای جایگاه خوبی در کشور است.

وی با تاکید بر جلوگیری از ورود برنج خارجی به استان و تخلیط آن با برنج بومی خواستار نظارت بیشتر دولت در این بخش شد.

میران همچنین خواهان بهره‌گیری از ظرفیت دریا برای توسعه اشتغال در استان شد و گفت: باید از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال بهره گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران