شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان تامین اجتماعی سمنان مطرح کرد

| کدخبر: 148093 | |

رییس سازمان تامین اجتماعی سمنان بابیان اینکه ۷۱ درصد جمعیت استان تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: این درصد معادل ۴۹۱ هزار نفر در کل استان است.

رییس سازمان تامین اجتماعی سمنان بابیان اینکه ۷۱ درصد جمعیت استان تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: این درصد معادل ۴۹۱ هزار نفر در کل استان است.

محمد اخلاقی در گفت‌وگو با مهر، ضمن بیان اینکه طبق آخرین سرشماری، نزدیک به ۷۱ درصد جمعیت استان سمنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، ابراز داشت: از جمعیت ۷۰۲ هزارنفری استان ۱۶۳ هزار نفر بیمه‌شده اصلی وجود دارد که با شمارش افراد تحت پوشش جمعیتی معادل ۴۹۱ هزار نفر را در بر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار تا دی ۹۷ تعداد سه هزار نفر در استان سمنان از مقرری بیکاری استفاده می‌کنند که در این هفته آمار به‌روزتری دراختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت، افزود: در خصوص بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز طبق آخرین آمار جمعیت این عزیزان حدود ۲۲ هزار نفر را تشکیل می‌دهند.او ابراز داشت: سه مشکل زیر بنایی تسهیلات، مالیات و تأمین اجتماعی برای واحدهای تولیدی در این سلسله نشست‌ها موردبررسی قرار می‌گیرد که در خصوص تأمین اجتماعی آمار کمتری را در بردارد زیرابه دلیل مشکلات دارای افراد کمتری برای پرداخت بیمه هستند.اخلاقی تصریح کرد: در راستای شعار سال و رونق تولید علاوه بر این کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دستورالعمل ۱۷ ماده‌ای وزیر اخیراً توسط مدیرعامل سازمان به اداره کل و شعب ابلاغ‌شده که هماهنگی‌های لازم برای رونق تولید انجام می‌شود.

وی افزود: حسابرسی از دفاتر قانونی یکی از راه‌های وصول مطالبات سازمان تأمین اجتماعی محسوب می‌شود که بر این اساس طی یک سال گذشته ۲۴۰ مورد بازرسی و هرماه میانگین ۲۰ مورد بازرسی در استان سمنان صورت گرفته است و از سوی دیگر این اقدام باعث کمتر شدن پرونده‌ها و بدهی‌های انباشته خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران