شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146502 | |

خراسان رضوی| رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری استان کمتر از میانگین کشوری بوده و نیم درصد کمتر شده،

 خراسان رضوی| رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری استان کمتر از میانگین کشوری بوده و نیم درصد کمتر شده، در حالی که در کشور ثابت بوده است. برآورد ما برای فصل بهار سال ۹۸، ۹.۵ تا ۱۰ درصد است. نرخ تورم استان نیز کمتر از میانگین کشور است.رضا جمشیدی دیروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: اعتبارات ما در سال گذشته ۲ هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان شد که ۷۶ درصد تخصیص و نسبت به سال ۹۶، ۴۶ درصد رشد داشت. اعتبارات هزینه‌ای با ۹۷ درصد تخصیص، ۸ درصد افزایش و اعتبارات عمرانی با ۶۸ درصد تخصیص، ۸۲ درصد نسبت به سال ۹۶ رشد داشت.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ تخصیص سه ماه‌های ابلاغ شد که کم‌سابقه است، عنوان کرد: در سه ماهه ابتدای سال ۹۸، ۳۰۰ میلیارد از اعتبارات عمرانی ۲۶.۸ درصد تخصیص یافت که انتظار ما ۲۵ درصد بود و این جزو موضوعات شاخصی بوده که در استان اتفاق افتاده است. اعتبارات هزینه‌ای سال ۹۸، ۱۸.۸ درصد رشد دارد که در کشور ۱۸.۳ درصد است.جمشیدی افزود: مجموعه اعتبارات عمرانی در سال ۹۸، هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۲.۵ درصد رشد داشته و این رشد برای استان‌های دیگر ۸.۷ درصد است که رشد بیشتر استان باعث شده سهم ما از اعتبارات عمرانی استان‌های کشور افزایش یابد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران