شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خراسان رضوی|معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی از توقف ساخت پروژه گردشگری طرق در مشهد و پلمب و مهر و موم این پروژه خبر داد.

خراسان رضوی|معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی از توقف ساخت پروژه گردشگری طرق در مشهد و پلمب و مهر و موم این پروژه خبر داد.احمد دیناری دیروز در گفت‌وگو با ایرنا افزود: طی نشدن فرایندهای قانونی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و هتل‌داری علت پلمب، مهر و موم و توقف ساخت این پروژه گردشگری است.

وی ادامه داد: بر اساس مکاتبات مرجع قضایی با این اداره کل مبنی بر عدم اخذ مجوز برای ساخت پروژه گردشگری طرق، این معاونت با انجام مکاتباتی با شهرداری مشهد اعلام کرد که برای بخش تجاری ساختمان اصلی این پروژه پروانه ساخت توسط شهرداری مشهد صادر شده است اما صدور پروانه تأسیس و راه‌اندازی بخش اقامتی منوط به اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی است.

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بررسی‌های بیشتر نشان داد در کمیسیون ماده پنج با ساخت پروژه با کاربری اقامتی در مشهد بدون اعلام درخواست از معاونت سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان موافقت شده است.

دیناری افزود: طبق فرایند قانونی، سرمایه‌گذار این پروژه قبل از هر اقدامی باید به میراث فرهنگی مراجعه و پس از دریافت موافقت اصولی اقدام به استعلام از شهرداری می‌کرد.معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران برای ساخت پروژه‌های خود قبل از هر اقدامی از دستگاه متولی مجوز دریافت کنند تا ضرر و زیان به آنها وارد نشود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران