شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146214 | |

شیراز|رییس سازمان دانش‌آموزی فارس از راه‌اندازی سینما دانش‌آموز به عنوان یکی از طرح‌های ویژه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان برای تابستان امسال در استان فارس خبر داد

راه‌اندازی نخستین سینما دانش‌آموز در فارس

شیراز|رییس سازمان دانش‌آموزی فارس از راه‌اندازی سینما دانش‌آموز به عنوان یکی از طرح‌های ویژه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان برای تابستان امسال در استان فارس خبر داد و یادآور شد که این اقدام در شیراز انجام می‌شود.

محسن کلاری گفت: بیش از 100 فیلم کودک و نوجوان ایرانی و خارجی با محتوای تربیتی برای دانش‌آموزان شیرازی مهیا شده است که می‌توانند این فیلم‌ها را با اولیای خود تماشا کنند.

وی افزود: سینما قابلیت و ظرفیت آموزش و تربیت را دارد از این رو باتوجه به رسالت سازمان دانش‌آموزی در زمینه تربیت اجتماعی دانش‌آموزان و با کمک بخش خصوصی بیش از 100 فیلم کودک و نوجوان از دنیای سینما برای این طرح انتخاب شده است.

عبور تخلیه و بارگیری کالا از مرز یک میلیون تن در بندرامیرآباد

ساری|بندرامیرآباد از آغاز سال جاری تاکنون با ثبت یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۵ تن کالا، رکورد دیگری را در تخلیه و بارگیری ثبت کرده است.

مدیر بنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اعلام این خبر گفت میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در سال جاری از مرز یک میلیون تن گذشت که در مقایسه با بیشینه آن در سال ۹۱ که به میزان ۸۱۷ هزار و ۵۰۱ تن بوده، رشد بیش از ۱۹ در صدی را نشان می‌دهد.

سیاوش رضوانی با بیان اینکه در همین مدت میزان تخلیه کالا ۸۰۰ هزار و ۱۳۶ تن و میزان بارگیری ۲۱۲ هزار و ۴۹۹ تن بوده است گفت: جو، ذرت، روغن و مصالح ساختمانی از عمده کالاهایی است که در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با روند رو به رشد تخلیه و بارگیری کالا در سال جاری شاهد رکورد بی‌سابقه‌ای در این زمینه در سال ۹۸ باشیم.

پایان نصب پل موقت گاومیشان در شهرستان دره شهر

ایلام|مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از برقراری راه دسترسی دره‌شهر به پلدختر خبر داد.نوراله دلخواه اظهار داشت: در جریان سیل فروردین ماه امسال پل ارتباطی دره شهر با پلدختر از مناطق سیل‌زده استان ایلام بطور کامل تخریب شده بود که با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مهندسین پل‌سازی، نصب سازه فلزی پل موقت گاومیشان به پایان رسید. وی گفت: پل گاومیشان روی رودخانه سیمره شهرستان دره شهر با بیش از ۵۰ سال قدمت به عنوان نقطه اتصال استان ایلام به لرستان است.وی افزود: کار ساخت پل موقت گاومیشان بلافاصله آغاز شد و با تلاش کارکنان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و مهندسین پل‌سازی، نصب سازه پل موقت گاومیشان به پایان رسید و تردد در این پل صرفا با خودرو سواری و محدودیت تناژ برقرار است.

کشف سوخت غیرمجاز از کامیون مخزن‌دار در مازندران

ساری|مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: از مخزن کامیون تانکر‌دار درشهرستان نکا مقدار ۶۲۰۰ لیتر سوخت نفتگاز کشف و در انبار نفت شهید اسماعیلی ساری تخلیه شد . سبحان رجب‌پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، بیان کرد: در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۸ پرسنل انتظامی طی گشت زنی به یک دستگاه کامیون ده چرخ مخزن‌دار مشکوک شدند و با بازرسی آن مقدار قابل توجهی فرآورده نفتگاز کشف و

با همکاری بازرسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری ضبط شد .سبحان رجب‌پور توضیح داد: ماموران انتظامی پس از دستگیری راننده متخلف و هماهنگی با مسوولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری اقدام به تخلیه مقدار ۶۲۰۰ لیتر نفتگاز در انبار نفت ساری کرده و راننده خاطی به مراجع قضایی معرفی شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران