شماره امروز: ۵۴۷

با 1800 میلیارد ریال اعتبار و تا پایان بهمن‌ ماه به بهره‌برداری می‌رسد:

| کدخبر: 146125 | |

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا بهمن ‌ماه امسال 2 هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان گلستان ایجاد و به ‌بهره‌برداری می‌رساند.

گروه بنگاه‌ها|

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا بهمن ‌ماه امسال 2 هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان گلستان ایجاد و به ‌بهره‌برداری می‌رساند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، در پی بازدید محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از مناطق سیل‌زده استان گلستان، ایجاد و راه‌اندازی 2 هزار طرح اشتغال‌زایی در این مناطق مورد تأکید و در دستور کار قرار گرفت.

بنابر این گزارش، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مامور و موظف به ایجاد این تعداد طرح اشتغال‌زایی در تمامی شهرها و مناطق استان گلستان شد. عملیات اجرایی 2 هزار طرح اشتغال‌زایی از تیر ماه سال جاری و با جذب تسهیل‌گران مورد نیاز آغاز و تمامی طرح‌ها تا بهمن 98 به بهره‌برداری خواهد رسید.

برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی، بالغ بر 1800 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده و با بهره‌برداری از آنها، بیش از 5600 فرصت شغلی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته استان گلستان ایجاد خواهد شد.

براساس این گزارش، رسته‌هایی که در آنها شغل ایجاد خواهد شد، با توجه به ظرفیت، پتانسیل و مزیت‌های شناسایی‌شده در هر منطقه توسط تسهیل‌گران بنیاد برکت مشخص و معرفی می‌شوند.

 در انتخاب این رسته‌های شغلی علاوه بر مزیت‌های منطقه‌ای، اولویت‌ها و ظرفیت‌های جوامع محلی نیز مدنظر قرار می‌گیرد. با این حال، مشاغلی هم‌چون پرورش دام سبک و سنگین و بوقلمون و دیگر مشاغل و کسب‌وکارهای خرد، در اولویت خواهند بود.

لازم به توضیح است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌برخوردار، نهضت اشتغال‌زایی را در این مناطق در دستور کار قرار داده است.

این بنیاد همچنین تا به امروز 91 طرح توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و عمرانی و زیربنایی در زمینه‌های مختلفی چون ساخت مدرسه، بیمارستان، مرکز بهداشت و درمان، مرکز فرهنگی مذهبی، و ارایه خدمات مالی و بیمه‌ای به روستاییان و ایتام را با حجم سرمایه‌گذاری 705 میلیارد ریال در استان گلستان به بهره‌برداری رسانده است.

    ستاد اجرایی فرمان امام ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار در سیلاب هزینه کرد

مدیرعامل بنیاد برکت احسان بابیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سیلاب هزینه کرد، گفت: این نهاد به دنبال رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم و انجام امور عمرانی است.

امیرحسین مدنی پیش از ظهر دیروز در دیدار با استاندار سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بحث بحران سیل اخیر مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه کرده است، ابراز داشت: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور و مشارکت همگانی در موضوع مدیریت بحران سیل در کشور تمامی ارگان‌های وابسته به دفتر رهبری نیز تمام تلاش خود را در این خصوص به‌کار گرفته‌اند.

وی بابیان اینکه در ماجرای بحران سیل اخیر ۳۲ هزار پکیج لوازم‌التحریر در میان سیل‌زدگان توزیع شد، افزود: بالغ‌بر ۶۰ هزار نفر از سیل‌زدگان استان‌های مختلف کشور، توسط گروه‌های مختلف اعزامی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تحت ویزیت و درمان قرارگرفته‌اند. مدیرعامل بنیاد برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بابیان اینکه این نهاد آماده خدمت‌گزاری به مردم است، ابراز داشت: بر اساس مکاتبه آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و برای رسیدگی و ارایه خدمات به مردم استان به‌ویژه مردم حسین‌آباد کالپوش ماموریت یافتیم تا در منطقه حضور یابیم.

مدنی در ادامه تصریح کرد: ارایه طرح‌های اشتغال‌زایی بنگاه محور، اجتماع‌محور و خُرد خانگی در دستور کار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که تلاش خواهیم کرد تا اهالی این استان نیز از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی افزود: این نهاد به دنبال رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم و انجام امور عمرانی است تا بتواند از این طریق بخش عمده‌ای از معضلاتی که جامعه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند را کاهش دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران