شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145869 | |

گروه صنعتی ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز و تقاضای بازار به محصولات با گیربکس اتوماتیک، محصول دناپلاس را به گیربکس اتوماتیک شش سرعته مجهز می‌کند.

گروه صنعتی ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز و تقاضای بازار به محصولات با گیربکس اتوماتیک، محصول دناپلاس را به گیربکس اتوماتیک شش سرعته مجهز می‌کند.  گیربکس شش سرعته اتوماتیک از نوع AT برای نصب در محصول دناپلاس طراحی و تولید شده است. این گیربکس منطبق بر استانداردهای روز، سبک و کم حجم بوده و دارای مزایای رقابتی نسبت به خودروهای مشابه در بازار است.  استفاده از این گیربکس پیشرفته سبب حصول بهترین عملکرد در هنگام شروع به حرکت و شتاب بالا همراه با کاهش مصرف سوخت می‌شود. منطق کنترلی این گیربکس برای رسیدن به کیفیت مطلوب در هنگام تعویض دنده، با توجه به شرایط مختلف رانندگی توسعه داده شده است.

این گیربکس مدرن در خودروی دناپلاس مجهز به سیستم‌های کنترلی و انتقال قدرت به‌روز، سبب کاهش وزن و ابعاد، ضمن حفظ عملکرد بالا شده است.  محاسبات و بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، به‌کارگیری این گیربکس شتاب خودرو و دستیابی به صفر تا 100 را در زمان کمتر از 10 ثانیه امکان‌پذیر می‌کند. کاهش مصرف سوخت به دلیل شش سرعته بودن و همچنین نسبت دنده‌های بهینه و دیفرانسیل انتخاب شده از دیگر مزایای بهره‌گیری از این نوع گیربکس است.  مبدل گشتاور به روز و مدرن استفاده شده در گیربکس اتوماتیک شش سرعته، ظرفیت شتاب‌گیری مناسب، شیب پیمایی قوی و قابلیت کشش بالایی را در دناپلاس ایجاد کرده است. از سویی دیگر، کالیبراسیون مجدد در سطح خودرو و موتور، سبب ارتقای بیشتر بازدهی و همچنین کاهش مضاعف مصرف سوخت به همراه تطبیق آن برای شرایط آب و هوایی کشور می‌شود. به منظور انطباق این گیربکس با موقعیت جغرافیایی ایران، از مبدل انتقال حرارت روغن به آب گیربکس‌های 8 سرعته با ظرفیت بالاتر‌‌‌‌‌‌‌‌ بهره گرفته شده است. علاوه بر این، روغن قابل تعویض برای این نوع گیربکس موجب کیفیت بهتر و دوام بیشتر قطعات می‌شود. طراحی مناسب سیستم تعویض دنده و استفاده از سردسته دنده زیبا  از دیگر ویژگی‌های این محصول است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران