شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145690 | |

هرمزگان| مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از تخلیه و بارگیری حجمی نزدیک به ۱۲ میلیون تن انواع کالا و صعودی شدن حجم صادرات غیرنفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور طی دو ماه نخست سال جاری خبر داد.

هرمزگان| مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از تخلیه و بارگیری حجمی نزدیک به ۱۲ میلیون تن انواع کالا و صعودی شدن حجم صادرات غیرنفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور طی دو ماه نخست سال جاری خبر داد. به گزارش ایسنا،‌الله مراد عفیفی پور با اعلام خبر تخلیه و بارگیری ۱۱ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۹۵ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید رجایی طی فروردین و اردیبهشت‌ماه سال ۹۸، اظهار کرد: از این رقم، هفت میلیون و ۷۱۵ هزار و ۵۸۴ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و سه میلیون و ۹۹۰ هزار و ۶۱۱ تن فرآورده‌های نفتی تخلیه و بارگیری شد.

وی حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بندر شهید رجایی را شش میلیون و ۱۷۵ هزار و ۴۱۶ تن با افزایش ۱,۲ درصدی اعلام کرد و گفت: همچنین طی دو ماه نخست امسال، ۷۸۴ هزار و ۵۵۱ تن محموله‌های وارداتی، در این بندر تخلیه شد. مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت ۳۲۳ هزار و۴۸۹ هزار تن کالای غیرنفتی و ترانشیپ ۳۱۷ هزار و ۶۲۹ تن کالای غیرنفتی از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر خبر داد. عفیفی پور با اشاره به عملکرد بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور در زمینه تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی گفت: از آغاز سال ۹۸ تا ابتدای خردادماه جاری، یک‌میلیون و ۳۵۱ هزار و ۷۷۷ تن فرآورده‌های نفتی به خارج از کشور صادر شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران