شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145034 | |

لرستان|مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری لرستان گفت: سیل با وجود تمامی خسارات و آسیب‌ها موجب فعالیت دوباره 2 واحد راکد و نیمه تعطیل استان شد.

لرستان|مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری لرستان گفت: سیل با وجود تمامی خسارات و آسیب‌ها موجب فعالیت دوباره 2 واحد راکد و نیمه تعطیل استان شد.

به گزارش ایرنا، محمدحسین جناب دیروز در نشست خبری قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده لرستان افزود: با توجه به تعهد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تامین یخچال تعدادی از سیل‌زدگان استان، این ستاد قرارداد کاری خود را با کارخانه راکد یخچال‌سازی خرم آباد منعقد کرد.وی اظهار داشت: هم‌اکنون تولید یخچال در این کارخانه آغاز شده و پیش بینی می‌شود نخستین محصول تا عید فطر به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای اهدای به سیل‌زدگان تحویل شود.وی با اشاره به ظرفیت تولید روزانه 100 دستگاه یخچال در این واحد گفت: همچنین کارخانه پرس لرستان که از سال 88 تعطیل بوده با هدف تامین سازه‌های فلزی مناطق آسیب دیده از سیل فعال شده است. مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری لرستان اضافه کرد: پلدختر، دلفان و چگنی قبل از وقوع سیل بیشترین نرخ‌های بیکاری استان را داشتند که با این حادثه به تعداد بیکاران انها افزوده و خسارات بالایی به صنعت، اصناف، گردشگری، شهرک‌های صنعتی و صنایع دستی آنها وارد شده است. جناب با اشاره به آسیب سیل به 38 هزار بهره‌بردار کشاورزی لرستان افزود: با همکاری کمیته حمایت تولید و اشتغال قرارگاه بازسازی و نوسازی، اقدامات موثری برای برقراری بیمه بیکاری و اشتغال عمومی در مناطق سیل‌زده انجام شد. وی گفت: در این راستا به بیمه‌شدگانی که بر اثر سیل بیکار شده‌اند 6 ماه بیمه بیکاری پرداخت می‌شود و افرادی که سابقه بیمه ندارند تا 100 روز حقوق از مزایای طرح برخوردار می‌شوند. به گفته وی سهمیه استان برای پرداخت این بیمه‌ها به 12 هزار و 500 نفر است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران