شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145032 | |

کرمان|استاندار کرمان با گلایه از پرداخت نشدن اعتبار 1.5 میلیارد تومانی برای مبارزه با ملخ‌ها گفت: مشکل ملخ‌ها تشدید شده است.

کرمان|استاندار کرمان با گلایه از پرداخت نشدن اعتبار 1.5 میلیارد تومانی برای مبارزه با ملخ‌ها گفت: مشکل ملخ‌ها تشدید شده است. به گزارش ایسنا، محمدجواد فدایی دیروز در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: مشکل ملخ‌ها در جنوب استان با بارندگی‌های اخیر تشدید شده و همچنین به علت بارندگی باند فرودگاه قلعه گنج دچار مشکل شده است.وی افزود: براساس مصوبه جلسه قبل قرار بوده دستگاه‌های اجرایی 34 دستگاه خودروی شاسی‌بلند به جنوب استان اعزام کنند که اکنون تنها 9 خودرو در جنوب حضور دارد. دستگاه‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند در حالی که اگر دستگاه‌ها کمک کنند، مشکل حل می‌شود.فدایی تصریح کرد: باید خودروهای مجهز کمک‌دار توسط دستگاه‌هایی که تعهد شده، در اختیار جهاد کشاورزی جنوب قرار گیرد و بعداز ظهر امروز با اصلاح باند، هواپیما برای سمپاشی منطقه کوهستان به رودبار برود.استاندار کرمان بیان کرد: به‌شدت از سازمان حفظ نباتات کشور گلایه داریم که تعهدات را با تعلل انجام می‌دهد و اعتبار 1.5 میلیارد تومانی که باید به استان کرمان پرداخت می‌کردند، اختصاص نیافت و همچنین باید سم خریداری و در اختیار ما قرار می‌دادند که این کار نیز صورت نگرفت.

وی افزود: از سازمان حفظ نباتات می‌خواهیم در عمل به تعهدات تسریع کند و همین اعتبار کمی که نسبت به نیاز تعیین شده را به استان کرمان ابلاغ کند.فدایی اظهار کرد: مصوب شد فرمانداری‌ها از اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری برای مبارزه با ملخ استفاده کنند و دهیاری‌ها زیرنظر فرمانداری‌ها و جهاد کشاورزی در عملیات سمپاشی مشارکت و همکاری و از اعتبارات دهیاری در این زمینه و خارج از حریم دهیاری استفاده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران