شماره امروز: ۵۴۷

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد

| کدخبر: 144399 | |

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر به‌کارگیری روش‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دستگاه‌های اجرایی کشور تأکید کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر به‌کارگیری روش‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دستگاه‌های اجرایی کشور تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، دکتر فرهاد دژپسند در دیدار با مدیرعامل، رییس هیات‌مدیره و معاونان بنیاد برکت ضمن تأیید و استقبال از مدل‌ها و طرح‌های اشتغال‌زایی این بنیاد، پیگیری توسعه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد را در دستگاه‌های اجرایی و همچنین بررسی راه‌کارهایی برای تقویت مالی این بنیاد جهت گسترش و پایدارسازی این طرح‌ها را مورد تأکید قرار داد.

در این جلسه، سعید جعفری و محمود عسکری آزاد مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به تشریح و تبیین مدل‌ها و الگوهای اشتغال‌زایی این بنیاد به‌ویژه در حوزه اجتماع‌محور پرداختند و گزارشی از فعالیت‌های بنیاد در حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی ارایه دادند.وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن تقدیر از این اقدامات و بررسی فرآیند اشتغال‌زایی در بنیاد برکت، نحوه تأمین مالی راه‌اندازی طرح‌ها، سرانه ایجاد اشتغال، میزان سرمایه‌گذاری‌ها، چگونگی پرداخت تسهیلات و تعداد شغل‌های ایجاد شده مستقیم و غیرمستقیم، از آمادگی این وزارتخانه برای همکاری هر چه بیشتر با بنیاد برکت خبر داد.

در این جلسه، ضمن تبادل نظر درباره شیوه‌های ایجاد اشتغال در کشور، بر اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و محروم با محوریت مشاغل خرد و خانگی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی و انسانی به منظور ایجاد معیشت پایدار و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم تأکید شد.

همچنین مقرر شد گزارشی از عملکرد بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی برای رییس‌جمهور تهیه و ارسال شود تا الگوها و مدل‌های ایجاد اشتغال این بنیاد در سایر دستگاه‌های اجرایی نیز مورد ملاک قرار گیرد و در مناطق محروم اجرایی شود.

در ضمن، قرار شد طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در هیات دولت مطرح و فرصت‌ها و امکاناتی برای استفاده بنیاد برکت از منابع بانکی و صندوق توسعه ملی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی موجود جهت ایجاد مشاغل در مناطق محروم کشور پیش‌بینی و لحاظ شود.پیگیری توافقات و موارد مطرح‌شده در این جلسه، بر عهده کمیته مشترکی از معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونان برنامه‌ریزی و توسعه منابع و مشاغل اجتماع‌محور بنیاد برکت قرار گرفت. گفتنی است، بنیاد برکت راه‌اندازی 13 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با ظرفیت ایجاد ۲ و ۸ دهم شغل به ازای هر طرح را در بودجه سال 1398 خود تصویب کرده بود که با توجه به وقوع سیل در چند استان کشور، به دستور محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به 30 هزار طرح افزایش پیدا کرده است.

بنیاد برکت با توجه به افزایش ایجاد بیش از

دو برابری تعداد طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و از سوی دیگر، هم‌سویی این اقدامات با فعالیت‌های اشتغال‌زایی دولت در چارچوب برنامه ششم توسعه کشور امیدوار است بتواند از منابعی که از سوی دولت برای این مهم تخصیص یافته است، بهره ببرد.بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته، نهضت ایجاد اشتغال را در دستور کار خود قرار داده و تا به امروز بیش از 220 هزار فرصت شغلی را در این مناطق ایجاد و به بهره‌برداری رسانده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران