شماره امروز: ۵۴۷

| | |

البرز| مدیرکل امور مالیاتی البرز می‌گوید: طبق قانون، مالیات هر واحد تولیدی و صنعتی در هر استان باید در همان استان پرداخت شود

البرز| مدیرکل امور مالیاتی البرز می‌گوید: طبق قانون، مالیات هر واحد تولیدی و صنعتی در هر استان باید در همان استان پرداخت شود ولی متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان مالیات خود را به تهران پرداخت می‌کنند. به گزارش ایسنا، سید‌مجتبی تقوی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی که دیروز برگزار شد، اظهار کرد: ۹۰ درصد درآمدهای استان از طریق سیستم مالیاتی تأمین می‌شود. وی با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی در استان ادامه داد: این طرح از اواسط سال گذشته در استان اجرایی شده تا بر اساس آن عدالت مالیاتی، رضایت مردم و درآمد مناسب مالیاتی محقق شود. این مسوول با اشاره به اعمال تحریم خاطرنشان کرد: در این شرایط دست مدیران کل مالیاتی استان‌ها برای بخشودگی و تقسط مالیات‌ها باز است. سال گذشته چند میلیارد بخشودگی و تقسیط مالیات در استان داشتیم که این امر اعتماد عمومی به سیستم مالیاتی را افزایش می‌دهد. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پرونده‌های ماده ۱۱۰ قانون مالیات اشاره کرد و گفت: طبق این ماده مالیات هر واحد تولیدی، صنعتی و… در هر استان باید در همان استان پرداخت شود ولی متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان مالیات خود را به تهران پرداخت می‌کنند.

این مسوول ادامه داد: تاکنون ۴۰۰ پرونده در این زمینه تشکیل شده که در حال بررسی است. چرا شرکتی که در البرز مستقر است و فعالیتش برای هوا، محیط زیست، ترافیک و… پیامدهایی در پی دارد مالیاتش را به تهران می‌دهد؟وی گفت: با رسیدگی به این پرونده‌ها به درآمدهای استان اضافه خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران