شماره امروز: ۵۴۷

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرد

| کدخبر: 142705 | |

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: در سراسر کشور سالی ۵۰ هزار مسکن روستایی بیمه شده‌اند.

گروه بنگاه‌ها|

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: در سراسر کشور سالی ۵۰ هزار مسکن روستایی بیمه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در ستاد اجرایی مرحله کمک رسانی به این حادثه داشتیم. وی با بیان اینکه قبل از وقوع سیل پیش بینی‌هایی برای این حادثه انجام شده بود قرارگاه جهادی خدمت رسانی ایجاد کرده بودیم، گفت: اقلام فوری را از قبل آماده کرده بودیم و از ساعات اولیه حادثه در استان‌های مختلف حضور فوری وفعال داشته‌ایم. مخبر گفت: بیمه مسکن‌های روستایی قبل از وقوع سیل در دستور کار ما قرار داشت در کشور ۳۵۰ هزار مسکن روستایی را بیمه کرده‌ایم که ۱۴۰ هزار مسکن در استان خوزستان و ۹۰ هزار مسکن در استان لرستان است. وی با بیان اینکه افراد بیمه شده می‌توانند میزان خسارت واردشده را از بیمه دریافت کنند، گفت: عوامل مادر استان لرستان دنبال مستندسازی و پراخت این خسارت هستند.

رییس ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) گفت: بعد از حادثه ۸ قرارگاه در ۸ استان درگیر سیل ایجاد کرده‌ایم که از ۲۸ اسفند با همکاری نیروهای جهادی مشغول خدمت هستند. وی با بیان اینکه ۸ درمانگاه سیار راه‌اندازی شده است که ۲۵۰ پزشک به این مناطق اعزام شده‌اند، ادامه داد: روزانه ۷۰ هزار غذای گرم در ۸ استان درگیر سیل توزیع می‌شود.

مخبر ادامه داد: ۴۰۰ هزار بطری آب، ۱۲ تن گوشت، ۱۴ هزار بسته جیره خشک‌مواد غذایی، ۲۴ هزار تخته پتو و ۳۲ هزار متر مربع موکت را به مناطق سیل زده ارسال کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه انواع اقلام امدادی شامل پلاستیک، بیل، چکمه و بادگیر را ارسال کردیم، ادامه داد: ۴۰۰ هزار تن انواع کنسرو، ۳۷ تن برنج، ۶ تن روغن، ۶ هزار بسته پوشک نوزاد، ۷ هزار و ۳۰۰بسته لوازم بهداشتی زنانه و ۱۶۰۰ تخته چادر اسکان و مقادیر قابل توجه قند و شکر را ارسال کرده‌ایم و همچنین ۲۰۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین را درگیر کرده‌ایم. رییس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: بعد از حادثه ۲۰ هزار بسته لوازم خانگی شامل یخچال، گاز، قالی، موکت، ظرف و پتو را تهیه ‌کرده‌ایم که اولین محموله را شنبه الی یک شنبه به استان گلستان ارسال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ۸ هزار دام سبک را تهیه می‌کنیم تا بخشی از خسارات وارد شده سیل‌زدگان را جبران کنیم، ادامه داد: ۲۵ الی ۳۰ هزار بسته لوازم التحریر تهیه شده است که به فوریت بعد از پایان بحران به دانش‌آموزان آسیب دیده اهدا می‌شود.

مخبر با بیان اینکه اشتغال موضوع مهم این مناطق است، افزود: ۹ هزار شغل فوری را ظرف ۱ سال راه‌اندازی می‌کنیم. وی افزود: هواپیمایی جمهوری اسلامی بدون دریافت هزینه یک هواپیما ۷۴۷ راتدارک دیده است که ما بتوانیم امروز سنگین‌ترین محموله هوایی را به اهواز ارسال کنیم.

مخبر ادامه داد: امروز نزدیک ۱۰۰ تن اقلام ارسال می‌شود که شامل ۲هزار تخته چادر اسکان، ۴۰ هزار تخته پتو، ۵۰هزار متر مربع موکت و ۱۰۰ هزار قوطی کنسرو است همچنین ۱۰۰ هزار بطری آب از طریق استان خوزستان برای مناطق سیل زده درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۳ تن لوازم بهداشتی و ۲ تن دارو امروز برای خوزستان اعزام می‌شود، ادامه داد: ما مسوولیتی برای توزیع این اقلام نداریم و مسوولیت توزیع آن بر عهده مسوولان محلی و استانداری است. مخبر گفت: تنها جمع‌آوری این هزینه‌ها بر عهده ستاد اجرایی است.

    عمل به وعده‌ها

وعده رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ارسال ۴ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده گلستان تحقق یافت و پس از رسیدن این بسته‌ها به گلستان، مسئولان استان برای سرعت بالای خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از این مجموعه تشکر کردند.

۴ هزار بسته لوازم خانگی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قول ارسال به مناطق سیل‌زده گلستان را داده بود، صبح دیروز وارد استان شد. این لوازم خانگی پس از اعلام استانداری و مراجع ذیصلاح، طی فرآیندی به خانواده‌هایی که لوازم منزل‌شان در سیل آسیب دیده، اهدا می‌شود. در مرحله نخست، ۲ هزار بسته لوازم خانگی با حضور سردار حسین معروفی؛ فرمانده سپاه استان گلستان، دکتر امیرحسین مدنی؛ مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان، میرمحمد غراوی؛ سرپرست استانداری گلستان و حجت‌الاسلام محمدصالح منصوری؛ امام جمعه بندر ترکمن طی مراسمی به مسئولین استان تحویل داده شد.

    تحقق وعده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای کمک به سیل‌زدگان

مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان در این مراسم اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به وعده خود عمل کرد و کالاهای مورد نیاز مردم مناطق سیل‌زده را آماده کرده است. مدنی تاکید کرد: با ارائه لیست از طرف استانداری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این بسته‌ها بین مردم توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری مسئولیتی را روی دوش خود احساس کردیم و همه توان را برای کاهش آلام مردم گذاشتیم، یادآور شد: ستاد در 8 استان درگیر سیل قرارگاه دارد و در حال حاضر فعالیت می‌کند.

    سرعت بالای خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به سیل‌زدگان

فرمانده سپاه گلستان در این مراسم اظهار کرد: سرعت خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مردم سیل‌زده بسیار بالا است. معروفی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نخستین مجموعه‌ای است که به وعده خود در قبال سیل‌زدگان عمل کرد، گفت: سعی می‌کنیم، تکمیل‌کننده فعالیت های ستاد اجرایی در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان استان گلستان باشیم. وی با تشکر از خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی در مناطق سیل‌زده افزود: سپاه پاسداران ادوات نظامی خود را در مناطق سیل‌زده حداقل به مدت ۱۰ روز دیگر نگه می‌دارد.

فرمانده سپاه گلستان با تشکر از انتخاب کالای ایرانی در بسته‌های لوازم خانگی ارسالی به مناطق سیل‌زده گلستان، تاکید کرد: تعجب می‌کنیم که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) چگونه در مدتی کوتاه این بسته‌های لوازم خانگی را به‌خوبی جمع‌آوری کرده است.

    ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نخستین مجموعه یاری‌رسان به سیل‌زدگان

سرپرست استانداری گلستان نیز با تشکر از فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان گلستان و استفاده از کالای ایرانی در بسته‌های لوازم خانگی گفت: نخستین مجموعه‌ای که از روز ۲۹ اسفند برای کمک‌رسانی به مردم گلستان پای کار آمد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بود.

غراوی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نخستین مجموعه‌ای است که به قولش عمل کرد و باعث خوشحالی و دلگرمی مردم شد، افرود: هر کمبودی که داشتیم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آن را برطرف کرد و برای ما مثل یک بانک همیشه در دسترس بود.

وی با تأکید بر اینکه اگر دیگر دستگاه‌ها و نهادها مثل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عمل کنند، مشکلات به‌زودی حل خواهد شد، خاطرنشان کرد: سامانه‌ای برای بهره‌مندان از بسته‌های لوازم خانگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و کمک‌ها از دیگر نهادها راه‌اندازی شده است تا این بسته‌ها به‌خوبی بین مردمی که خسارت دیده‌اند، توزیع شود. امام جمعه بندر ترکمن نیز گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از همان ساعات اولیه وقوع سیل در استان، در کنار ما بود، افزود: با کمک این مجموعه مردم را در ۹ اردوگاه اسکان دادیم.

    تجهیز آشپزخانه در گمیشان توسط

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

حجت‌الاسلام منصوری با تأکید بر توجه ویژه به خدمت‌رسانی در بندر ترکمن گفت: ستاد کمک کرد تا در منطقه گمیشان خیلی سریع آشپزخانه‌‌ای را تجهیز کنیم.

لازم به ذکر است روز گذشته دکتر محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حاشیه آیین ارسال ۱۸‌هزار بسته‌ لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده کشور، از ارسال ۴ هزار بسته لوازم خانگی خبر داده بود.

وی با اعلام این خبر که ارزش این ۴ هزار بسته لوازم خانگی، ۲۰ میلیارد تومان است، تاکید کرده بود که تمامی اقلام این بسته‌ها تولید داخل هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران