شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142437 | |

آذربایجان غربی| سفیر ترکیه در ایران گفت: برخی مشکلات موجود در مرزهای 2 کشور در سایه تعامل سیاستمداران و بخش خصوصی قابل رفع است.

آذربایجان غربی| سفیر ترکیه در ایران گفت: برخی مشکلات موجود در مرزهای 2 کشور در سایه تعامل سیاستمداران و بخش خصوصی قابل رفع است. دریا اورس دیروز در دیدار با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی افزود: ایران و ترکیه 2 کشور دوست و برادر هستند که اشتراکات فرهنگی و اقتصادی دیرینه دارند و در سایه آنها می‌توان زمینه توسعه مراودات اقتصادی را فراهم کرد. وی با بیان اینکه مشکلات طرح شده در این جلسه به‌طور کامل در اختیار مدیران ارشد کشور ترکیه قرار می‌گیرد، اضافه کرد: طی چهار سال آینده بهبود شرایط و رفع دغدغه‌های موجود را شاهد خواهیم بود. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه برخی کشورهای منطقه درصدد تغییر مسیر ترانزیت از ایران و ترکیه به مسیرهای دیگر شمال و جنوب هستند، گفت: باید با تامین زیرساخت‌ها زمینه رونق ترانزیت در مسیر قدیمی جاده ابریشم به ویژه در ایران و ترکیه را فراهم کنیم. رضا حسینی تاکید کرد: حل مشکلات مرزی، بهبود وضعیت انتقال پول به کشور، کاهش هزینه‌های صادراتی و افزایش ارتباطات بین‌المللی از جمله مواردی است که می‌تواند در توسعه روابط بین 2 کشور اثرگذار باشد.

وی اظهار داشت: توسعه حمل و نقل با ترکیه، توسعه بازارچه‌ها و اعزام هیات‌های تجاری به استان‌های شرقی ترکیه سه ماموریت کلیدی آذربایجان غربی برای ارتقای روابط با ترکیه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران