شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142175 | |

خوزستان| وزیر کشور در اهواز گفت: خسارت معوق همه کشاورزان خوزستان به سبب وقوع سیل سال‌های 95 و 97 تا چهارشنبه به آنان پرداخت می‌شود.

خوزستان| وزیر کشور در اهواز گفت: خسارت معوق همه کشاورزان خوزستان به سبب وقوع سیل سال‌های 95 و 97 تا چهارشنبه به آنان پرداخت می‌شود.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار کرد: از دوشنبه پرداخت خسارت‌های کشاورزی به تدریج آغاز شده و همه دستگاه‌ها موظف شده‌اند خسارت‌ها را برآورد کنند.

وی با اشاره به اینکه در بحث منابع جبران خسارت‌ها باید از تسهیلات بانک‌ها استفاده کنیم ادامه داد: همچنین دستگاه‌های متولی باید با اولویت مناطق سیل زده بخشی از بودجه سال 98 را به این منظور اختصاص دهند ضمن آنکه صحبت‌هایی نیز با مقام معظم رهبری شده تا اعتبار لازم از محل صندوق توسعه ملی تامین شود.وزیر کشور در خصوص تامین امنیت نقاط سیل‌زده گفت: پس از حادثه میزان سرقت بسیار کاهش یافته و تقریبا هیچ سرقتی در مناطق

سیل‌زده گزارش نشده و نیروهای امنیتی و انتظامی هم مراقب هستند و جای هیچ نگرانی نیست. وی گفت: استان خوزستان 11 سد دارد که به غیر از سد دز و شهید عباسپور، بقیه بعد از انقلاب ساخته شده‌اند، اگر این سدها نبود خوزستان در این حادثه سیل به دریاچه‌ای بزرگ تبدیل می‌شد.رحمانی‌فضلی یادآور شد: بیش از 18 میلیارد متر مکعب آب پشت سدهای خوزستان ذخیره شده است که اگر این سدها ساخته نشده بود این حجم آب خسارت‌های عظیمی برجا می‌گذاشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران