شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141919 | |

مازندران| مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت که در حال حاضر مخازن سد‌های استان به میزان حدود 300 میلیون متر مکعب آبگیری شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 75درصد بیشتر است.

مازندران| مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت که در حال حاضر مخازن سد‌های استان به میزان حدود 300 میلیون متر مکعب آبگیری شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 75درصد بیشتر است. به گزارش ایرنا ابراهیم یخشکی بیشترین افزایش حجم مخازن سد‌های استان را امسال مربوط به سد شهید رجایی دانست و افزود: این مقدار ذخیره در مقایسه با سال گذشته 153 درصد افزایش نشان می‌دهد. وی میزان حجم آب ذخیره شده در سد شهید رجایی را 138میلیون متر مکعب اعلام کرد و ادامه داد: هم‌اکنون 86 درصد از مخزن سد رجایی آبگیری شده که این رقم در سال گذشته 33 درصد معادل 55 میلیون متر مکعب بوده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت که بارندگی ظرفیت ذخیره آب پشت دیگر سدهای استان از جمله البرز را پر کرده و دریچه‌های آن برای مدیریت سیلاب طبق برنامه مدیریتی نیز باز شده است.

وی توضیح داد: از آنجایی‌که 80 درصد از سردهنه‌های رودخانه‌های استان مازندران همچنان سنتی است، عملیات ساماندهی و باز‌سازی سردهنه‌های رودخانه‌های منتهی به زمین‌های کشاورزی با مشارکت کشاورزان در حال انجام است.  استان مازندران دارای 230 هزار هکتار زمین‌های شالیزاری است و بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی هم‌اکنون شالیکاران مشغول آب تخت کردن و خزانه‌گیری هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران