شماره امروز: ۵۴۷

در روستای زادگاه نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد؛

| کدخبر: 141440 | |

سالن ورزشی چندمنظوره سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به‌ بهره‌برداری رسید.

سالن ورزشی چندمنظوره سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به‌ بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، اولویت اصلی فعالیت‌های این بنیاد، حوزه اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم است، اما در کنار آن برخی از پروژه‌های عمرانی را نیز در دست اقدام دارد. در همین زمینه، سالن ورزشی چندمنظوره سردار ستار اورنگ، نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد در روستای نقاره‌خانه، زادگاه این شهید بزرگوار به بهره‌داری رسید.

این سالن چندمنظوره با حضور علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مهندس سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت، جمعی از مقامات استانی و محلی و مردم منطقه توسط دختر شهید اورنگ افتتاح شد.

سالن ورزشی چندمنظوره سردار ستار اورنگ از جمله تعهدات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جریان سفر دکتر محمد مخبر رییس این ستاد به استان کهگیلویه و بویراحمد و انعقاد تفاهمنامه با استانداری این استان است. در این تفاهمنامه که در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، مشارکت با کارآفرینان و زیربنایی و عمرانی در مناطق محروم استان میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری کهگیلویه و بویراحمد به امضا رسید، 106 پروژه زیربنایی تعریف شده است که تا به امروز 98 پروژه آغاز و در دست اقدام است و مابقی نیز به زودی اجرایی خواهد شد.

سهم بنیاد برکت برای اجرا و بهره‌برداری از این تعداد پروژه‌های عمرانی مشارکتی با سایر دستگاه‌های اجرایی استان، بالغ بر 400 میلیارد ریال است.

با توجه به دستور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مبنی بر ساخت یک سالن ورزشی چندمنظوره در نقاره‌خانه، روستای محل تولد سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد، بنیاد برکت ساخت این سالن ورزشی را از اردیبهشت امسال با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال آغاز و در اوایل اسفندماه به بهره‌داری رساند.

با افتتاح این سالن ورزشی چندمنظوره، علاوه بر استفاده دانش‌آموزان روستای نقاره‌خانه و روستاهای اطراف از امکانات آن، سرانه فضای ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز افزایش یافته است.

سالن ورزشی چندمنظوره شهید اورنگ روستای نقاره‌خانه در زمینی به مساحت دو هزار و 22 متر مربع و با زیربنای 830 مترمربع از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) احداث و به عنوان هدیه مقام معظم رهبری به مردم شهیدپرور این منطقه تقدیم شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره شهید اورنگ، در جلسه‌ای با استاندار به بررسی و پیگیری تعهدات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به‌خصوص در حوزه اشتغال‌زایی پرداخت. همچنین از روند ساخت و پیشرفت تعدادی از پروژه‌های اشتغال‌آفرینی، عمرانی و زیربنایی بازدید به‌عمل آمد.

گفتنی است، سردار شهید مدافع حرم ستار اورنگ در 16 بهمن سال 1394 به فیض شهادت نائل آمد و با حضور خیل مشتاقان و مردم مومن کهگیلویه و بویراحمد در زادگاهش روستای نقاره‌خانه به خاک سپرده شد.

شهید اورنگ از جانبازان و رزمندگان شجاع در 8 سال دفاع مقدس بود و در عملیات‌‌های مختلف به‌ویژه والفجر هشت و بیت‌المقدس نیز کارنامه درخشانی در عرصه رزم و مجاهدت و ایثار از خود به نمایش گذاشته بود. این شهید مدافع حرم در آخرین مسوولیتش فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین(ع) را بر عهده داشت و به عنوان فرمانده نمونه از دست مقام عظمای ولایت نشان دریافت کرده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران