شماره امروز: ۵۴۷

تا پایان امسال و با اعتبار 135 میلیارد ریالی

| | |

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان سال جاری 450 طرح اشتغال‌زایی را در شرق مازندران ایجاد می‌کند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان سال جاری 450 طرح اشتغال‌زایی را در شرق مازندران ایجاد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، این بنیاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان امسال 450 طرح اشتغال‌زایی را در شرق استان مازندران و به‌طور مشخص در روستاها و مناطق کمتر برخوردار شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه به بهره‌برداری کامل می‌رساند.

طرح‌های اشتغال‌زایی مذکور در قالب طرح اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و در رشته‌هایی مانند پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، کشاورزی و باغداری ایجاد شده است و بیش از 104 روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بنیاد برکت برای ایجاد و راه‌اندازی 450 طرح اشتغال‌زایی در شرق استان مازندران 135 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است که به‌شکل وام قرض‌الحسنه به متقاضیان پرداخت می‌شود.

این 450 طرح اشتغال‌زایی از میان 2430 طرحی که در ابتدا معرفی شده بود، پس از گذراندن مراحلی همچون بازدید و اهلیت‌سنجی اعتباری و فنی انتخاب شده است. از این تعداد، 200 طرح اشتغال‌زایی به ‌بهره‌داری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند. در طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت)، متقاضیان پس از کسب شرایط لازم، از سوی بنیاد برکت برای دریافت وام تا سقف 300 میلیون ریال بدون بهره و با کارمزد 4 درصد به بانک عامل معرفی می‌شوند و به منظور ایجاد اشتغال و آموزش مورد حمایت و پشتیبانی این بنیاد قرار می‌گیرند.

در قالب این طرح، افراد آموزش می‌بینند که با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای، چه فعالیت‌هایی داشته باشند و سپس، از آنها حمایت می‌شود. برای این منظور، تسهیل‌گرانی پیش‌بینی شده‌اند که به متقاضیان آموزش می‌دهند، سیستم بانکی را تسهیل و نهاده‌های کسب‌وکار را برای‌شان فراهم می‌کنند. در طرح سحاب، وام به‌شکل مستقیم به خود متقاضی ارایه نمی‌شود، بلکه در اختیار پشتیبان قرار می‌گیرد تا نهاده‌ها را خریداری کرده و در اختیار آنها قرار دهد و ضمن آموزش، خرید کالای‌شان را هم تضمین کند.

گفتنی است، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امسال 10 هزار طرح اشتغال‌زایی را در قالب طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، بنگاه‌محور و تسهیلات‌محوردر مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافتهی کشور راه‌اندازی و به‌بهره‌برداری رسانده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران