شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139566 | |

معاون اقتصادی وزیر کشور از دستور ویژه عبدالرضا رحمانی فضلی برای شناسایی دقیق واحدهای تولیدی مشکل‌دار سطح کشور و اقدام لازم برای احصاء و رفع مشکلات آنها با هدف حفظ و صیانت از اشتغال موجود و تولید فعلی و ارتقای آنها خبر داد

دستور وزیرکشور برای رفع مشکل واحدها دراستان ها

 معاون اقتصادی وزیر کشور از دستور ویژه عبدالرضا رحمانی فضلی برای شناسایی دقیق واحدهای تولیدی مشکل‌دار سطح کشور و اقدام لازم برای احصاء و رفع مشکلات آنها با هدف حفظ و صیانت از اشتغال موجود و تولید فعلی و ارتقای آنها خبر داد. بابک دین پرست دیروز با اعلام این خبر گفت: این اقدام در استمرار فعالیت‌های حوزه اقتصادی وزارت کشور، به منظور رصد مستمر مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای صنعتی استان‌ها، رفع مهم‌ترین تنگناهای موجود و تقویت توان تولیدی آنها صورت می‌پذیرد. وی افزود: در همین راستا، لیست واحدهای مشکل‌دار 16 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، تهران، چهارمحال وبختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، قم، کرمان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و یزد، جمع‌بندی و برای وزارت صنعت، معدن و تجارت که طبق قانون مسوولیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را بر عهده دارد، ارسال شد. معاون اقتصادی وزیر کشور اضافه کرد: پیگیری لازم در جهت شناسایی واحدهای مشکل‌دار 15 استان دیگر نیز، در دستور کار مشترک استانداری‌های باقیمانده و معاونت اقتصادی وزارت کشور قرار دارد. دین پرست همچنین تصریح کرد: این اقدام بسیار مهم، با برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سطح ملی و همچنین کارگروه‌های متناظر آن درسطح استان‌های کشور، با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو، محقق خواهد شد.

فولاد مبارکه در توسعه ورزش بسیار موفق عمل کرده است

اصفهان| همزمان با دومین روز از ایام‌الله دهه فجر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، که به منظور افتتاح چند طرح ورزشی به استان اصفهان سفر کرده بود، به همراه زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس و جمعی از مسوولان استان، ضمن بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه، با مدیرعامل و معاونان فولاد مبارکه راهکارهای نقش آفرینی این شرکت در توسعه روزافزون ورزش استان را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند. وزیـر ورزش و جوانـان در ایـن بازدیـد، در مصاحبـه‌ای ضمـن قدردانـی از زحمـات فـولاد مبارکه گفت: صنایـع به موازات نقشـی کـه در تولید دارند، در مسوولیت‌های اجتماعی نیز ایفای نقش می‌کنند و یکـی از واحدهایـی کـه در توسـعه ورزش بسـیار موفـق عمـل کـرده، فـولاد مبارکـه اسـت. این بنگاه صنعتی، باشگاه ورزشی کاملی دارد که در آن رشته‌های مختلفی در حال فعالیت و افتخارآفرینی هسـتند.

توقیف محموله دام قاچاق در سقز

سنندج| فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: ۷۲ رأس دام قاچاق به ارزش بیش از ۵میلیارد ریال در شهرستان «سقز » توقیف شد.

سردار علی آزادی با اعلام خبر توقیف محموله قاچاقی دام در محور سقز به بانه اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان سقز در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق دام و فرآورده‌های دامی موفق به توقیف چهار دستگاه خودروی حامل دام فاقد مجوز طی یک عملیات هدفمند پلیسی شدند. فرماندهی انتظامی استان کردستان تصریح کرد: از خودروهای مورد نظر ۳۰ رأس گاو و۴۲ رأس گوسفند فاقد مجوز حمل کشف تحویل مراجع ذی‌صلاح شدند.

زمین‌های کوهپایه‌ای لنگرود مورد طمع ویلاسازان

رشت| مدیرجهاد کشاورزی لنگرود گفت: روستاهایی که در بخش کوهپایه‌ای لنگرود قرار دارند به دلیل چشم‌انداز زیبا بیش از دیگر اراضی این شهرستان مورد طمع ویلاسازان قرار دارند.

محمدباقر قاسم پور گفت: شهرستان لنگرود دارای اراضی ارزشمند کشاورزی و باغی است که محصولات مختلفی از جمله برنج، گردو، فندق، هندوانه و … در آن تولید می‌شود. او با اشاره به اینکه با گشت‌زنی و نظارت‌های مستمر تلاش می‌شود تا از اراضی کشاورزی این شهرستان در برابر هر گونه تغییرکاربری محافظت شود، افزود: هرگونه نظارت بر تغییر کاربری در حوزه طرح هادی به بنیاد مسکن مربوط می‌شود و خارج از طرح هادی توسط جهاد کشاورزی رصد می‌شود.

دریچه‌های سد زاینده رود بسته می‌شود

اصفهان| معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان اعلام کرد: دریچه‌های سد زاینده‌رود بامداد روز یک‌شنبه بیست و هشتم بهمن ماه بسته می‌شود.  حسن ساسانی با بیان اینکه در حال حاضر حجم ذخیره سد زاینده‌رود ۱۵۲ میلیون مترمکعب است، افزود: حجم ورودی آب۳۰ مترمکعب بر ثانیه و خروجی ۸۰ مترمکعب بر ثانیه است؛ بارش‌های اخیر که بیشتر به صورت برف بوده به دلیل سرمای زیاد در بالادست تاکنون تاثیری به عنوان روان آب نداشته است. او گفت: میزان بارش‌ها در ایستگاه شاخص چلگرد تاکنون یک‌هزار و ۱۵۵ میلی متر و متوسط دراز مدت بارش‌ها تاکنون حدود ۸۰۰ میلی متر بوده است، در حالی‌ که سال گذشته در چنین روزی میزان بارش‌ها ۱۹۵ میلی متر بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران