شماره امروز: ۵۴۷

ماشین‌سازی تبریز و ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز

| | |

سهام شرکت‌های ماشین‌سازی تبریز، ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز و املاک ائل گلی برای بار دوم روی میز فروش سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفت.

سهام شرکت‌های ماشین‌سازی تبریز، ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز و املاک ائل گلی برای بار دوم روی میز فروش سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفت.

به گزارش تعادل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران، این سهام پیش از این نیز برای فروش ارایه شده بود که اقبالی نداشت.

بر این اساس بلوک ۹۸.۲۸ درصدی سهام شرکت ماشین‌سازی تبریز شامل یک میلیارد و ۶۴۸ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۲۶ سهم، بلوک ۱۰۰ درصدی سهام شرکت ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز شامل ۱۱۲میلیون و ۵۰۰ هزار سهم و 6 دانگ املاک ائل‌گلی در مجموع به ارزش کل پایه ۷۰۰۰ میلیارد ریال در روز ۲۴ بهمن ماه جاری به‌صورت نقد از طریق مزایده واگذار خواهد شد. گفتنی است هیات واگذاری در سیصد و بیست و چهارمین جلسه بنا به پیشنهاد سازمان خصوصی‌سازی و به منظور تشویق بخش‌های خصوصی و تعاونی و جلب مشارکت بخش‌های مذکور در برنامه واگذاری‌ها، شیوه‌نامه‌ای را تصویب کرده است. به منظور تشویق بخش خصوصی و بخش تعاونی و با هدف جلب مشارکت عموم به خرید سهام شرکت‌ها در واگذاری‌های اقساطی، مشوق‌های زیر از تاریخ تصویب این شیوه‌نامه، به صورت موردی یا یک جا در خصوص هر شرکت و مشروط به درج در آگهی عرضه عمومی، برای خریداران بخش‌های خصوصی و تعاونی قابل اعمال است. این موارد شامل: افزایش سقف کل زمانی و مجموع تعداد اقساط برای خریداران بخش خصوصی تا میزان یک سوم و برای خریداران بخش تعاونی تا میزان دو‌پنجم جمع مدت و تعداد اقساط مصوب، بازپرداخت پلکانی اقساط با شیب «۱۰%» رشد سالانه برای خریداران بخش‌های خصوصی و تعاونی، به مأخذ «۱۰۰» برای رقم میانه دوره اقساط و سود فروش اقساطی تا میزان «۳%» پایین‌تر از سایر خریداران برای خریداران بخش خصوصی و «۳/۶%» پایین‌تر برای خریداران بخش تعاونی.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران