شماره امروز: ۵۴۷

در اتاق تعاون اصفهان برگزار شد

| کدخبر: 137415 | |

کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده در اتاق تعاون استان اصفهان برگزار شد. به گزارش «تعادل» از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران،

 کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده در اتاق تعاون استان اصفهان برگزار شد. به گزارش «تعادل» از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران، در راستای اجرای وظایف محوله و به منظور راهنمایی در خصوص تکالیف مالیاتی و پیشگیری از بروز مشکلات مالیاتی برای تعاونی‌ها، کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده با حضور مدیران تعاونی‌ها توسط مرکز آموزش اتاق تعاون برگزار شد. سید محمد موسوی کارشناس ارشد مالیاتی و مشاور مالیاتی اتاق تعاون در این کارگاه گفت: هر کشور برای امکان تداوم ارایه خدمات خود نیازمند درآمدهای پایدار بوده که در این میان یکی از منابع درآمد برای دولت‌ها، دریافت مالیات‌های مستقیم است. از دیگر سو زیرساخت نظام مالیاتی در هر کشور، شفافیت و شناسایی مالیات‌دهنده‌گان اصلی است که این مساله نیز یکی از دلایل ایجاد ساختار مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات است. موسوی افزود: مالیات به عنوان یکی از درآمدهای اصلی کشورها محسوب شده که طبق قوانین داخلی آن کشور، جهت بهبود وضعیت رفاهی و اقتصادی و خدمات زیر ساخت استفاده می‌شود. نظر به اهمیت نقش مالیات در جوامع امروز و نیاز روز افزون کشورها، چگونگی همراهی با دولت مساله‌ای حایز اهمیت است که در همین راستا چگونگی اظهارنامه‌نویسی اهمیت مضاعفی می‌یابد. وی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، چگونگی تعامل هرچه صریح‌تر دولت و تعاونگران مشمول قانون مالیاتی کشور است. این کارگاه که با حضور مدیران عامل و مدیران مالی تعاونی‌ها با هدف آشنایی با کلیات قوانین مالیاتی و قانون مالیات بر ارزش افزوده برگزار شد، مشاور مالیاتی اتاق با اشاره به مفاد قانون، به بیان معافیت‌های مالیاتی تعاونی‌ها در قانون، تعریف مالیات بر ارزش افزوده، تاثیر آن بر اقتصاد و قیمت تمام شده و ضرورت اجرای مالیات بر ارزش افزوده درنظام جامع مالیاتی، شیوه اجرای مالیات بر ارزش افزوده و چگونگی تکمیل اظهارنامه و پرداخت مالیات و عوارض متعلقه پرداخت.

 در ادامه کارگاه، به سوالات و ابهامات شرکت‌کنندگان پاسخ لازم ارایه و توضیحاتی در خصوص انواع صورتحساب‌ها و نحوه صدور آنها، وظایف قانونی مودیان مالیات بر ارزش افزوده، ترتیب ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده، صدور صورتحساب‌های عمومی فروش کالا و ارایه خدمات مطابق قانون و صدور صورتحساب عمومی فروش کالا بیان شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران