شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137027 | |

زنجان|رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: کوچک مقیاس‌ بودن معادن استان زنجان یکی از چالش‌های این بخش است که موجب شده فعالیت در این حوزه صرفه اقتصادی لازم را نداشته باشد

زنجان|رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: کوچک مقیاس‌ بودن معادن استان زنجان یکی از چالش‌های این بخش است که موجب شده فعالیت در این حوزه صرفه اقتصادی لازم را نداشته باشد. ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۳۵ ماده معدنی در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد ۳۰ ماده معدنی در استان استخراج می‌شود.

 استان زنجان توان استخراج انواع مواد معدنی را دارد و نقطه قوت استان زنجان در این بخش قرار گرفتن در مسیر اقتصادی است.

او، وجود شهرک‌های تخصصی مرتبط با صنایع معدنی در استان زنجان را از دیگر مزیت‌های این بخش در استان دانست و افزود: قابلیت دسترسی استان به بازارهای عمده معدنی، از دیگر محاسن صنایع معدنی در استان زنجان است. همچنین مواد معدنی منحصر بفردی در استان وجود دارد، بطوری که وجود مواد معدنی سیلیس، آهن و آلانیت جزو ظرفیت‌های استان زنجان است.

این مسوول ادامه داد: کوچک مقیاس‌ بودن معادن استان زنجان یکی از چالش‌های این بخش است که موجب شده فعالیت در این حوزه صرفه اقتصادی لازم را نداشته باشد و باید به سمت ایجاد شهرک‌های مواد معدنی در استان زنجان حرکت کرد. همچنین ریسک بالا برای معدنکاران یکی از مشکلات حوزه معادن در استان زنجان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران