شماره امروز: ۵۴۷

شهردار مشهد خبر داد

| کدخبر: 136938 | |

در راستای پاسخگویی به مطالبات طبقات کمتر برخوردار شهردار مشهد از آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع مسکونی ۲۱۲۰ واحدی در منطقه کم‌برخوردار و بزرگ‌ترین مجتمع مسکونی شرق کشور در مشهد خبر داد.

در راستای پاسخگویی به مطالبات طبقات کمتر برخوردار شهردار مشهد از آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع مسکونی ۲۱۲۰ واحدی در منطقه کم‌برخوردار و بزرگ‌ترین مجتمع مسکونی شرق کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار تعادل از مشهد؛ محمدرضا کلایی در مراسم کلنگ زنی 2120 واحد مسکونی در منطقه کم‌برخوردار مشهد اظهار کرد: اجرای اینگونه پروژه‌ها که ابتدا با هدف بستن حریم شهر و جلوگیری از توسعه حاشیه‌نشینی تنها با احداث واحدهای مسکونی انجام می‌شد، اما اکنون کامل‌تر شده و در کنار مقاوم‌سازی به تکامل رسیده و سرانه‌های خدماتی از جمله سرانه‌های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی را نیز در خود جای داده که الگوی مناسبی در حاشیه شهر است.

کلایی تصریح کرد: شهر مشهد به دلیل عناصری همچون ترافیک، مباحث کالبدی و تکنولوژیک به متن و حاشیه تبدیل شده که اکنون گسترده شده است و اگر این مناطق را حاشیه و متن می‌دانیم به این دلیل است که گفت‌وگوی این دو محدوده با هم قطع شده است. وی با اشاره به اینکه می‌خواهیم گفت‌وگوی میان متن و حاشیه را برقرار کنیم، افزود: به دنبال این هستیم با برقراری گفت‌وگوی میان محلات مناطق حاشیه و متن به ساکنان محلات حاشیه نشین عزت نفس بدهیم و کاربری‌هایی را در این محدوده‌ها تعریف کنیم که رفت و آمد در این مناطق ایجاد کرده و به افراد حس تعلق ببخشد و به دنبال آن گفت‌وگو برقرار شود. وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های ما در این دوره مدیریت شهری توسعه گفت‌وگو میان حاشیه و متن است، عنوان کرد: برای تحقق این موضوع در اجرای پروژه‌ها به ویژه پروژه‌های بزرگ مقیاس نگاهی نیز به حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار خواهیم داشت.

در ادامه معاون اقتصادی شهردار مشهد اظهار کرد: شهرداری مشهد با مشارکت بخش خصوصی در منطقه کم‌برخوردار شهر مشهد اقدام به ساخت مجتمع ٢١٢٠ واحدی «زندگی» با رویکرد ایجاد الگوی ساخت ایمن و مقاوم می‌کند.

رضا خواجه‌نایینی بیان کرد: ارزش این پروژه ۵ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال و مساحت زیربنای آن ٢٨٢ هزار متر مربع است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد افزود: شهرداری مشهد در راستای تشویق سرمایه‌گذار برای ساخت در این منطقه کم‌برخوردار، پروانه ساخت را با تخفیف ١٠٠ درصدی صادر کرده است.

وی عنوان کرد: این پروژه بزرگ‌ترین قرارداد مشارکتی شهرداری مشهد بوده و توسط شورای پنجم به تصویب رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران