شماره امروز: ۵۴۷

در دیدار مدیرعامل بنیاد برکت با معاون توسعه روستایی و مناطق روستایی تأکید شد

| کدخبر: 135165 | |

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری دیدار و گفت‌وگو کردند.

گروه بنگاه‌ها|

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری دیدار و گفت‌وگو کردند.

در نشست سعید جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان این بنیاد با محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری، بر ضرورت هم‌افزایی میان دستگاه‌های فعال در حوزه خدمات‌رسانی به مناطق محروم روستایی تأکید شد.

در این جلسه، ضمن اطلاع این دو دستگاه خدمات‌رسان از دیدگاه‌های یک‌دیگر در زمینه توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی، ضرورت یکپارچگی در سیاست‌گذاری، راهبری، برنامه‌ریزی، نظارت و گزارش‌دهی میان دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه روستا مورد توجه قرار گرفت.همچنین پیشنهاد شد، ستاد یا قرارگاهی به این منظور تشکیل شود و بدون ایجاد ساختار اضافی و صرفاً در چارچوب ساختارهای فعلی، هماهنگی‌های لازم را میان دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه روستایی برقرار کند.آماده‌سازی یک برنامه فراگیر و جامع برای کشور در حوزه‌های روستایی با برش‌های استانی از دیگر موارد مطرح در این نشست بود. همچنین با توجه به قانون توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و فعالیت گسترده بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم و روستایی به‌خصوص در حوزه اشتغال‌زایی، درخواست استفاده این بنیاد از منابع صندوق توسعه ملی همانند دستگاه‌های اجرایی دیگر مطرح شد.در پی این درخواست و با عنایت به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم روستایی توسط بنیاد برکت با حضور تسهیل‌گرانی که فقط به دنبال پرداخت وام نیستند، بلکه متقاضیان را تا به بهره‌برداری رسیدن طرح‌ها راهبری می‌کنند، مقرر شد مکاتبه‌ای میان این بنیاد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری انجام شود تا در صورت امکان اصلاح قانون، این دسترسی مهیا شود.موضوع دیگر طرح شده در این نشست، مشکل ضمانت روستاییان برای دریافت تسهیلات بانکی بود که گاهی با سخت‌گیری بانک‌های عامل در این خصوص مواجه هستند. پس از مذاکره در این باره، تصمیم گرفته شد که به موازات مکاتبات بنیاد برکت با بانک مرکزی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری نیز این موضوع را پیگیری کند. همچنین مبحث ضمانت بیمه‌ای هم مطرح شد تا هم خود تسهیلات و هم بازپرداختش بیمه شود و به این ترتیب، پرداخت تسهیلات به روستاییان با شرایط آسان‌تری انجام گیرد.در نشست مدیرعامل بنیاد برکت با معاون توسعه روستایی و مناطق روستایی ریاست‌جمهوری، تفاهم‌نامه میان این دو نهاد با بانک پارسیان هم مطرح و مقرر شد جلساتی برای پیگیری با حضور مسوولان دستگاه‌ها و مدیرعامل بانک پارسیان برای تسهیل امور تشکیل شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران