شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134985 | |

خوزستان| معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش صادرات غیر نفتی کشور از ابتدای امسال تاکنون 31میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال 13درصد رشد داشته است.

خوزستان| معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش صادرات غیر نفتی کشور از ابتدای امسال تاکنون 31میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال 13درصد رشد داشته است. به گزارش ایرنا محمد رضا مودودی در بیست و دومین همایش روز ملی صادرات در اهواز، بیان کرد: وزارت صنعت معدن و تجارت به منظور افزایش میزان صادرات از کشور، 2 رویکرد را در دستور کار دارد، که یکی از آنها افزایش قدرت شرکت‌های تولیدی و صادراتی به منظور افزایش صادرات است.

وی گفت: تنها یک شرکت در ایران وجود دارد که سالانه بالای یک میلیارد دلار صادرات دارد به همین منظور به دنبال ایجاد ظرفیت برای افزایش صادرات توسط صادرکنندگان هستیم. مودودی با بیان اینکه از دیگر برنامه‌ها برای افزایش ظرفیت صادرات، فرآیند سازی واحدهای تولیدی است، ادامه داد: 35 گروه کالایی کشور در دست بررسی است که هر بخش تولیدی با گسترش فضا و امکانات خود فرآیند تولید و صادرات را در یک مجموعه و با مدیریت خودشان انجام دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای افزایش صادرات باید ارتباط بین بخشی دستگاه‌ها قوی‌تر شود تا با مشارکت، صادرات بیشتر و آسان‌تر انجام شود.

او درباره تحریم و تاثیر آن بر صادرات نیز گفت: از اهداف تحریم علیه ایران افزایش مصارف ارزی برای خرید و واردات کالاهای بی ارزش به کشور، و نیز به حداقل رساندن درآمد ارزی کشور است و صادرات نیز مورد حمله دشمنان قرار دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران