شماره امروز: ۵۴۷

در حاشیه بازدید از خط 6 مترو مطرح شد:

| کدخبر: 134841 | |

در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،

گروه بنگاه‌ها|

در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطارشهری کشور و جمعی از مدیران عامل قطارهای شهری کلان‌شهرهای ایران به میزبانی مدیرعامل شرکت مترو تهران، ضمن تقدیر و تشکر از خلاقیت‌ها و نوآوری‌های صورت گرفته در متروی تهران، تاکید شد: خلاقیت راهکاری برای رشد اقتصادی و توسعه پایدار است.

به گزارش تعادل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، دیروز رجب صلاحی، مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، احمدزاده، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطارشهری کشور، بنکدار، مدیرعامل قطار شهری اصفهان، نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، مولوی فرد، مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه و ساسانی، مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه،  کیانوش کیامرز، مدیرعامل قطار شهری مشهد و حومه به همراه علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران و رییس هیات‌مدیره اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور از خط 6 مترو بازدید کردند.

در طی این بازدید، صلاحی خطاب به مدیرعامل متروی تهران گفت: شهرداری و دولت به عنوان کارفرما در کنار هم هستند نه جدا از هم؛ بنابراین در راستای توسعه متروکلان‌شهرها به خصوص شهر تهران حمایت‌های خود را دریغ نخواهیم کرد.

وی به تغییرات گسترده‌ایش که در یکسال اخیردر سازمان شهرداری‌ها و شهرداری تهران به وجود آمده، اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حضور دکتر حناچی، شهردار محترم تهران شاهد رشد و پیشرفت بیشتر در برنامه‌ها و فعالیت‌های متروی تهران باشیم .

همچنین احمدزاده، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های قطارشهری کشور با اشاره به فرآیندها و مشکلات موجود، بیان داشت: از فرصت فراهم شده برای بازدید از متروی تهران بسیار خرسندیم، چرا که دستاوردهای صورت گرفته در این زمینه مایه مباهات است. وی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از دانش بومی، ادامه داد: ارتقای توان تخصصی در کنار مشارکت با شرکت‌های دانش بنیان زمینه لازم را برای بومی‌سازی صنعت مترو فراهم می‌کند.

 احمدزاده با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از کار در خط 6 مترو انجام شده است، گفت: این خط از طولانی‌ترین خطوط شهری تهران محسوب می‌شود و هرچند توسعه مترو هزینه‌بر و گران است ولی پاک‌ترین نوع حمل و نقل عمومی به شمار می‌آید و تنها راه برطرف شدن ترافیک و آلودگی هوا در پایتخت است.

وی با آرزوی موفقیت برای دست اندرکاران متروی تهران، بیان داشت: امیدوارم با مشارکت و همکاری متولیان امر توسعه مترو، از جمله دولت، مجلس و شورای شهر در عرصه مدیریت و در عرصه سازندگی موفق باشید و همواره شاهد پیشرفت‌های روزافزون شما در این مجموعه بزرگ باشیم. علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) نیز در ادامه از حسن نظر دوستان نسبت به عملکرد مترو تهران تقدیر و تشکر کرد: امیدواریم با همکاری همه بخش‌ها و دستگاه‌های مسوول شاهد توسعه متروی تهران و در نتیجه کاهش آلودگی هوا و ترافیک در این کلان‌شهرها باشیم .

گفتنی است خط 6 مترو تهران به طول 38 کیلومتر و دارای 31 ایستگاه است که از محدوده حرم حضرت عبدالعظیم (ع) آغاز می‌شود و پس از طی مسیر جنوب به شمال در ایستگاه میدان شهدا با خط چهار، در ایستگاه امام حسین (ع) با خط 2، در ایستگاه هفت تیر با خط یک و در ایستگاه میدان ولیعصر (عج) با خط سه، تقاطع خواهد داشت و سپس به سمت غرب ادامه مسیر می‌دهد و به محدوده شمال غربی تهران می‌رسد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران