شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134461 | |

سیستان و بلوچستان| ‌مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان می‌گوید: کمبود شدید خون در استان احساس می‌شود و بیماران استان نیاز مبرم به خون دارند.به گزارش ایلنا،

سیستان و بلوچستان| ‌مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان می‌گوید: کمبود شدید خون در استان احساس می‌شود و بیماران استان نیاز مبرم به خون دارند.به گزارش ایلنا، سهیلا خسروی گفت: برخی ذخیره‌های گروه خونی این استان به حالت بحران رسیده است که می‌تواند خطر‌ساز باشد.مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: در هفت ماه امسال ۳۹ هزار واحد خون در استان اهدا شد در صورتی که نیاز استان در این مدت ۶۲ هزار و ۵۳۳ واحد بود. روزانه حدود ۴۰۰ واحد خون و فرآورده‌های خونی در استان مورد نیاز است.

خسروی گفت: بیش از سه هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی، بیش از هزار و ۱۰۰ بیمار دارای اختلال نادر خون‌ریزی‌دهنده، بیماران دیالیزی، حوادث، سوانح و ... در این استان نیازمند اهدای خون هموطنان هستند. بسیاری از بیماران نیازمند به خون در بیمارستان‌ها چشم انتظار یاری مردم برای اهدای خون هستند و این درحالی است که فرآورده‌های خونی را نمی‌توان به مدت طولانی نگهداری کرد. بقیه نیاز بیماران سیستان و بلوچستان به خون و فرآورده‌های آن از سایر استان‌های کشور تامین شد.مدیر‌کل انتقال خون سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از آنجایی که استان‌های معین تامین‌کننده خون مورد نیاز بیماران استان نیز دچار کمبود اهدای خون شده‌اند، ضروری است مردم نوع‌دوست استان نسبت به این امر خداپسندانه اقدام کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران