شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133122 | |

مازندران| با حضور مدیران کل ادارات استان، فرماندار و مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران ایستگاه تقلیل فشار CGS 200 هزار متر مکعبی شهید جاویدالاثر سید جواد اشرفی با اعتباری بالغ بر 860 میلیارد

 مازندران|  با حضور مدیران کل ادارات استان، فرماندار و مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران ایستگاه تقلیل فشار CGS 200 هزار متر مکعبی شهید جاویدالاثر سید جواد اشرفی با اعتباری بالغ بر 860 میلیارد ریال در تنگه لته شهرستان ساری افتتاح شد. در این مراسم جعفر احمدپور با اشاره به اینکه در راستای تقویت فشار و جلوگیری از افت فشار گاز در بخش مرکزی استان این ایستگاه پیش بینی شده است، گفت: ایستگاه CGS از خط انتقال گاز 42 اینچ دامغان- کیاسر- ساری- نکا انشعاب گرفته است.

او خاطرنشان کرد: ساخت و بهره‌برداری این ایستگاه با چنین وسعتی تماما از تولیدات داخلی کشور بوده است.

احمدپور با بیان اینکه ما از نظر اصلاح الگوی مصرف بسیار کند عمل می‌کنیم یادآور شد: در کشورهای صنعتی، گاز طبیعی به عنوان یک عنصر استراتژیک مطرح بوده و باید در مصرف بهینه این سوخت پاک برنامه‌ریزی و مشارکت همگانی داشت. مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به اینکه استان از نظر توزیع گاز در کشور سرآمد است و سالانه 7 میلیارد مترمکعب گاز مصرف می‌کند گفت: هم‌اکنون 96 درصد جمعیت استان مازندران در قالب یک میلیون و 334 هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردارند. به گفته او، هم‌اکنون از 58 شهر استان، 55 شهر معادل ۹۹,۴ درصد جمعیت شهری و از 3 هزار و 619 روستای سطح استان نیز یک هزار و 998 روستا معادل ۹2 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش گاز قرار دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران