شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132870 | |

فارس| مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ضمن تایید خبر انصراف این اداره از پیگیری شکایت طرح شده علیه فردی که اقدام به ساخت و ساز روی پشت‌بام بازار وکیل کرده بود،

فارس| مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ضمن تایید خبر انصراف این اداره از پیگیری شکایت طرح شده علیه فردی که اقدام به ساخت و ساز روی پشت‌بام بازار وکیل کرده بود، این اقدام را به دلیل اصلاحات انجام شده در روند کار اعلام کرد. مصیب امیری گفت: دخل و تصرف‌هایی خارج از طرح مصوب حادث شده بود که به همین دلیل اقدام به شکایت علیه مالک کردیم، اما از آنجایی که مالک با رایزنی‌های انجام شده قصد اصلاح ساخت و ساز غیرقانونی در بنای مذکور را دارد، لذا شکایت خود را پس گرفتیم. همچنین نصیری معاون میراث اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس نیز در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب که روند ساخت یک رستوان در پشت بام بازار وکیل در یک مقطع زمانی به دلیل دخل و تصرف‌های غیرقانونی منجر به شکایت از سوی میراث فرهنگی شد، توضیح داد: مداخلاتی غیرفنی در ساخت طبقه دوم این رستوران (همجوار با خیابان زند) به وجود آمده بود. وی با بیان اینکه دو مشکل یکی در بخش الحاقی و دیگری در بخش اصلی بنا ایجاد شده است، افزود: بخش الحاقی در پشت‌بام ضراب‌خانه بازار وکیل از حدود 70 سال پیش ایجاد شده و دارای سند است و شهرداری با ورود به این موضوع طبق ضوابط قانونی فعلی سعی در تخریب آن داشت.

او  ادامه داد: پس از تشکیل پرونده قضایی در این باره، حکم به نفع مالک صادر شد.البته کار رویه صحیح در برخورد با تخلفات غیرقانونی این بنا، تملک است که میراث فرهنگی توان مالی آن را ندارد و مالک هم سند کاربری تجاری دارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران