شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132789 | |

هرمزگان|برای نخستین‌بار محموله زغال‌سنگ از طریق حمل ریلی از بندر شهید رجایی بندرعباس جابه‌جا شد. مدیرکل راه آهن هرمزگان با اعلام این خبر گفت:

هرمزگان|برای نخستین‌بار محموله زغال‌سنگ از طریق حمل ریلی از بندر شهید رجایی بندرعباس جابه‌جا شد. مدیرکل راه آهن هرمزگان با اعلام این خبر گفت: این محموله صد هزار تنی از کشور هند با صد واگن باری به کارخانه ذوب آهن اصفهان فرستاده شد.  محمد پور فخری با بیان اینکه این محموله با دو کشتی به کشور حمل شد، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا در راه آهن هرمزگان تخلیه و بارگیری شد. مدیرکل راه آهن هرمزگان بیان کرد: از این شمار ۵ میلیون وچهارصد هزار تن در بندرشهید رجایی بندرعباس تخلیه و بارگیری شد. پورفخری با اشاره به اینکه در این مدت ۹۲۰ هزار تن کالا ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۵ درصد افزایش دارد، تصریح کرد: در این مدت ۲۵ هزار کانتینر جابه‌جا شد که از این شمار سه هزارو هفتصد کانتینر ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد افزایش دارد.پورفخری اضافه کرد: این میزان کالا در پالایشگاه، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (بارکو)، بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه شده است.

مدیرکل راه آهن استان بیان کرد: روغن‌های خوراکی، چای، صابون، و ماشین آلان صنعتی از جمله کالا‌هایی هستند که به کشور‌های آسیای میانه ترانزیت شد. پورفخری با اشاره به اینکه ایمنی، صرفه جویی در مصرف سوخت ضروری است،  عنوان کرد: ایجاد خطوط فرعی و احداث روسازی و زیر‌سازی خطوط ریلی، خرید واگن و واگن برگردان از جمله تسهیلات به سرمایه‌گذاران در این بخش است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران