شماره امروز: ۵۴۷

حضور نمایندگان 15 کشور خارجی در نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش قطعی شد

| کدخبر: 132539 | |

دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش از حضور نمایندگان 15 کشور خارجی در نمایشگاه امسال (11 تا 14 آبان‌ماه جاری) خبر داد.

 دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش از حضور نمایندگان 15 کشور خارجی در نمایشگاه امسال (11 تا 14 آبان‌ماه جاری) خبر داد.

به گزارش «تعادل» از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران، علی مطیع جهانی دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش با بیان این مطلب ابراز داشت: نمایندگان کشورهای انگلیس، ایتالیا، فرانسه، سوییس، تایوان، چین، ترکیه، رومانی، استونی، آلمان، اسپانیا، برزیل، روسیه، بلاروس و عمان حضور قطعی خود را در نمایشگاه اعلام داشته‌اند.  وی با اشاره به تعداد مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه گفت: تعداد 120 شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال حضور خواهند داشت و این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 4هزار و 200متر از 11 تا 14 آبان‌ماه جاری برگزار خواهد شد.  مطیع جهانی ابراز داشت: مشارکت‌کنندگان در 9 گروه کالایی مرتبط با صنعت ساختمان حضور دارند که این گروه‌ها شامل، مصالح پایه‌ای و سیستم‌های سازه‌ای، معماری و دکوراسیون داخلی، تاسیسات مکانیکی ساختمان، تاسیسات برقی و الکترونیکی، آسانسور و بالابر، ابزار و ماشین آلات ساختمان، خدمات مهندسی و حرفه‌ای و بازار سرمایه، تشکل‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز علمی عمران و خدمات شهری هستند.  معاونت پشتیبانی، برنامه‌ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران همچنین از حضور هیات‌های تجاری در بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خبر داد و گفت: برگزاری این نمایشگاه‌ها راه‌حلی برای خروج بخش مسکن از رکود خواهد بود. دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ساختمان و عمران کیش در خصوص سایر برنامه‌های جانبی این نمایشگاه اذعان داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط دانشگاه‌های معتبر در بخش‌های مختلف از دیگر برنامه‌های جانبی نمایشگاه امسال است.

وی افزود: در این نمایشگاه از اساتید دانشگاه‌های امیر کبیر و شهید بهشتی برای ارایه آخرین دستاوردهای حوزه صنعت در قالب علمی و معماری دعوت شده است.

مطیع جهانی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی و خارجی در حوزه خلیج فارس و حضور صددرصدی آنها در صنعت ساخت و ساز و پیشرفت مناطق جنوبی کشور می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با بیان اینکه اقتصاد هر کشوری به صنعت نمایشگاهی وابسته است افزود: صنعت نمایشگاهی با تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ارتباط مستقیمی دارد و می‌تواند در چنین شرایط اقتصادی کشور وضعیت بهبودی را برای هر دو طرف فراهم کند.  وی ادامه داد: استقبال خوب تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه‌های صنعت ساختمان و ارایه دستاوردهای جدید آنها می‌تواند قدرت رقابت با کشورهای خارجی را افزایش دهد و این خود یک نشانه خوب برای برون رفت رکود از بازار مسکن است. وی ادامه داد: اهمیت مناطق آزاد به عنوان منطقه آزاد تجاری – صنعتی در اقتصاد کشورهای توسعه یافته و برخی از کشورهای در حال توسعه بسیار مهم تلقی می‌شود. اصلی‌ترین هدف مناطق آزاد در جهان و به خصوص در کشورهای در حال توسعه ایجاد پیوند ملی با اقتصاد جهانی و بازارهای بین‌المللی در ورای مقررات و قوانین درون مرزی کشورهاست. مطیع جهانی یادآور شد: پیشرفت در کشورمان در تمامی صنایع حایز اهمیت بوده و می‌بایست نگاهی تازه به جایگاه و رویکردهای استراتژیک مناطق آزاد در کشور داشت. وی افزود: یکی از صنایع مهم در کشورمان صنعت ساختمان و عمران است که بیش از ۸۰ صنعت، وابستگی کامل به صنعت عمران و ساختمان دارند.  به گفته دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه کمک به توسعه و رونق صنعت عمران، ساختمان، گردشگری در منطقه آزاد تجاری کیش بوده و با توجه به جایگاه ویژه این منطقه در صادرات کالا و خدمات می‌تواند بستری مناسب جهت توسعه زیر بنایی و زیر ساخت‌های عمرانی منطقه باشد. مطیع جهانی معاونت پشتیبانی، برنامه‌ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه به عنوان یک رخداد منحصر به فرد در اقتصاد کشور برای سرمایه‌گذاری و توسعه فضای کسب و کار با توجه به ویژگی‌های خاص جغرافیایی و توسعه یافته بودن بازارهای مالی و پولی کیش و وجود مراکز دانشگاهی متعدد مالی، مدیریتی و اقتصادی و مهندسی در جزیره فرصتی است که تولید‌کنندگان و سرمایه‌گذاران بخش عمران و مسکن کشور از آن استفاده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران