شماره امروز: ۵۴۷

دبیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش خبر داد

| کدخبر: 131621 | |

مطیع جهانی از حضور هیات‌های تجاری در بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خبر داد و گفت: با برگزاری این نمایشگاه‌ها رکود از بخش مسکن خارج می‌شود.

مطیع جهانی از حضور هیات‌های تجاری در بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خبر داد و گفت: با برگزاری این نمایشگاه‌ها رکود از بخش مسکن خارج می‌شود. مطیع جهانی مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران، از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش از 11 تا 14 آبان ماه امسال خبر داد و گفت: بعد از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در تهران حضور مشارکت‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و خارجی بسیاری خوب بود و همین موضوع زمینه‌ساز برگزاری چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان خارجی به ویژه در مناطق آزاد تجاری که به عنوان قطب تجاری و اقتصادی کشور محسوب می‌شود باید افزایش یابد.

مطیع جهانی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی و خارجی در حوزه خلیج فارس و حضور صددرصدی آنها در صنعت ساخت و ساز و پیشرفت مناطق جنوبی کشور می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه در این نمایشگاه 126 شرکت‌کننده داخلی و نمایندگان بخش خارجی حضور می‌یابند، گفت: متراژ این نمایشگاه بالغ بر 4 هزار و 200 متر است و در سطح بین‌المللی و با حضور مشارکت‌کنندگان خارجی به صورت پاویون برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بسیاری از شرکت‌کنندگان خارجی این نمایشگاه از کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عمان و قطر هستند و ما سعی می‌کنیم با استفاده از این کشورها اتاق فکر مشترکی برگزار کنیم که در قالب این اتاق‌ها بسیاری از دستاوردها و نیازهای تولیدکنندگان مطرح می‌شود و به صورت قراردادهایی مشترک به امضا می‌رسد.

مطیع جهانی ادامه داد: در این نمایشگاه از اساتید دانشگاه‌های امیر کبیر و شهید بهشتی برای ارایه آخرین دستاوردهای حوزه صنعت در قالب علمی و معماری دعوت شده است.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با بیان اینکه اقتصاد هر کشوری به صنعت نمایشگاهی وابسته است افزود: صنعت نمایشگاهی با تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ارتباط مستقیمی دارد و می‌تواند در چنین شرایط اقتصادی کشور وضعیت بهبودی را برای هر دو طرف فراهم کند. وی ادامه داد: استقبال خوب تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه‌های صنعت ساختمان و ارایه دستاوردهای جدید آنها می‌تواند قدرت رقابت با کشورهای خارجی را افزایش دهد و این خود یک نشانه خوب برای برون رفت رکود از بازار مسکن است. مطیع جهانی توضیح داد: خروجی این نمایشگاه شاید برای برخی از تولیدکنندگان تنها محدود به قراردادهای کوچک باشد اما برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی و ارایه دستاوردهای مهم در حوزه صنعت ساختمان می‌تواند زبانزد بسیاری از کشورهای خارجی شود.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه هم‌اکنون پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در کشور وجود دارد که برخی از آنها از طریق دولت واگذار می‌شود افزود: تولیدکنندگان می‌توانند در فضای نمایشگاهی با این پروژه‌ها آشنایی کامل داشته و نسبت به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مذکور اقدام کنند.

وی گفت: 80 نوع شغل به صنعت ساختمان وابسته است بنابراین برگزاری نمایشگاه‌های صنعت ساختمان می‌تواند زمینه‌ساز خروج رکود از بازار مسکن و افزایش اشتغال کشور شود.

مطیع جهانی از ارایه ده رویکرد برای برون رفت رکود از بازار مسکن در پایان نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خبر داد و افزود: در پایان نمایشگاه 10 رویکرد ارایه شد و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و استفاده از دستاوردهای آنها می‌تواند در بهبود وضعیت بازار مسکن بسیار تأثیرگذار باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران