شماره امروز: ۵۴۷

در امتداد طرح‌های محرومیت‌زد ایی و خدمت‌رسانی بنیاد برکت

| کدخبر: 131369 | |

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسم رونمایی و اعزام کاروان سلامت احسان به هزار نقطه محروم کشور با اشاره به برجستگی نقش امام حسین (ع) در میان دیگر ائمه اطهار، اظهار داشت:

گروه بنگاه‌ها|

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسم رونمایی و اعزام کاروان سلامت احسان به هزار نقطه محروم کشور با اشاره به برجستگی نقش امام حسین (ع) در میان دیگر ائمه اطهار، اظهار داشت: ایشان شاهد شهادت امیر المومنین (ع) در سال چهلم هجری بودند و در جریان واقعه صلح امام حسن (ع) قرار داشتند و تا شهادت این حضرت در تبعیت کامل از امام زمان خود (امام حسن (ع)) بودند.

به گزارش «تعادل» او ادامه داد: امام حسین (ع) پس از شهادت امام حسن (ع) و تا زمان زنده بودن معاویه که ۱۰ سال به طول انجامید همچنان به عهد صلح پایبند بودند.

مخبر گفت: معتقدم اگر مردم کوفه امام حسین (ع) را دعوت نمی‌کردند و یزید که به فساد اخلاقی علنی مبتلا نبود بر سر کار نمی‌آمد امام حسین (ع) تصمیم دیگری می‌گرفتند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با تاکید بر اینکه به درک واصل شدن معاویه و نصب یزید به عنوان جانشین در نظام به ظاهر اسلامی و فشار مردمی برای حل بحران‌ها موجب به میدان آمدن ایشان شد اظهار داشت: هرچند نصب امام از سوی حق تعالی صورت می‌گیرد اما خواست مردم هم تاثیرگذار است.

او با بیان اینکه محوریت مردم دراعمال امامت تاثیرگذار است تصریح کرد: حاکمیت با تقاضای مردم ممکن می‌شود.

مخبر با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) پس از فوت آیت‌الله بروجردی مسوولیتی را در حوزه برعهده نگرفتند و با اصرار مردم به چاپ رساله اقدام کردند گفت: وقتی مردم از ایشان برای رهبریت انقلاب اسلامی درخواست کردند به روی صحنه آمدند.

مخبر ادامه داد: پس از رحلت حضرت امام(ره) با وجود در قید حیات بودن بسیاری از مراجع، سیدی از گوشه خراسان که به عنوان عالم متدین، محقق و مبارز خوش ذوق شناخته می‌شدند، جانشین امام شدند.

   محوریت مردم در نظام اسلامی

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: بخشی از نحوه جانشینی ولی فقیه مربوط به سازوکارهای نائبیت امام زمان (عج) می‌شود و بخشی از آن به محوریت مردم در نظام حکومتی باز می‌گردد. او اضافه کرد: اگر دستگاه‌های حاکمیتی در کشور در جهت منافع مردم حرکت نکنند، نمی‌توانند از سوی آنها نیابت داشته باشند. مخبر مهم‌ترین خدمت و تکلیف نهادها و دستگاه‌های کشور را خدمت به مردم دانست و ابراز داشت: باید نهضت خدمت رسانی به مردم با محوریت مردم برپا شود. رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به شکل‌گیری بسیج سازندگی پس از پیروزی انقلاب گفت: امام خمینی (ره) فرمودند ما به دنبال بسیج ۲۰ میلیونی هستیم. در آن زمان کل جمعیت ایران ۳۰ میلیون بود و این سخن امام بدین معنا بود که مردم مسوول همه امور کشور هستند. او تاکید کرد: توانسته ایم با قدرت در مقابل توطئه‌های دشمن در طول چهل سال اخیر بایستیم و امروز دشمن جنگ وسیع و عمیق معیشتی را با ما آغاز کرده است. مخبر افزود: با استفاده از امکانات و نیروهای انسانی متعهد و فداکار در این جنگ، نگرانی باقی نمی‌ماند. او با بیان اینکه دشمن دلواپس حرکت جمهوری اسلامی است و ما برای مقابله با توطئه‌ها نگرانی نداریم اظهار داشت: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) هنر به صحنه کشیدن مردم در شرایط حساس را دارند و بحث آتش به اختیار از همین جهت از سوی رهبری بیان شده است. رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: با این شعار همه ۸۰ میلیون نفر جمعیت ایران برای حل مشکلات به صحنه خواهند آمد. مخبر با تاکید براینکه مشکل معیشتی توطئه سنگین دشمن علیه مردم ایران است، گفت: باید این مساله را با حضور مردم حل کنیم. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با همه توان و امکانات با به صحنه کشیدن مردم پیش قدم شده است.

   تلاش برای بهبود شاخص‌های بهداشتی و خدماتی

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به شروع به کاربنیاد برکت احسان برای حل برخی از این مشکلات گفت: اهدای جهیزیه به نیازمندان و کاشت حلزون گوش با همین هدف انجام شد و با کمک این ستاد هیچ کودکی به دلیل مشکل مالی از این درمان بی نصیب نمی‌ماند. او با بیان اینکه پیش از انقلاب، ایرانیان با مشکلات فوق‌العاده‌ای در حوزه سلامت روبه‌رو بودند اظهار داشت: پزشکان بنگلادشی و هندی با کمترین سطح تحصیلات پزشکی در شهرهای بزرگ کشور طبابت می‌کردند و ۷۸ درصد شهرهای کشور آب و برق نداشت.

مخبر ادامه داد: این در حالی است که پس از انقلاب، کشور پیشرفت قابل توجهی در حوزه پزشکی داشته؛ عمده روستاها صاحب امکانات اولیه و آب و برق شده و سن امید به زندگی به 75 سال رسیده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ساخت۱۵۴ خانه بهداشت، تامین هزینه درمان ۵۰ هزار بیمار سرطانی، بیمه درمانی مردم مناطق محروم و اعطای وام قرض‌الحسنه درمانی از سوی بنیاد برکت خبر داد و گفت: امروزه ۹۶ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و ۴ درصد داروهای مصرفی ایرانیان خارجی است. این ۴ درصد دارو، ۳۰ درصد هزینه‌های دارویی کشور را شامل می‌شود و ۱۵۰ میلیارد تومان از جیب بیماران صعب العلاج برمی‌دارد.

او از آغاز فعالیت یک شهرک دارویی در اطراف تهران خبر داد و گفت: تمرکز ما به تولید این داروهای وارداتی بوده و تمام افرادی که می‌توانند برای تولید این داروها اقدام کنند در این شهرک امکاناتی به آنها داده می‌شود. رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در پایان از ارایه یک پکیج کامل خدمات پزشکی برای ۷۵۰۰ بیمار در استان‌های محروم کشور از سوی بنیاد برکت احسان خبر داد و گفت: این مجموعه خدمات پزشکی، بستری تحت نظر، تزریقات و پانسمان، داروخانه‌ای با تنوع ۱۳۰ قلم دارو، آزمایشگاهی و تله مدیسین (دوراپزشکی) را به مردم مناطق محروم با حضور ۱۳۲ نفر کادر درمانی ارایه خواهد داد. همچنین این مجموعه قابلیت بسیار خوبی برای ارایه خدمات در شرایط بحران را دارد و به عنوان اولین ماموریت به مناطق سیل زده شمال کشور اعزام خواهند شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران