شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131016 | |

معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روزانه بین ۳ تا ۵ میلیون لیتر سوخت از مرزهای سیستان وبلوچستان قاچاق می‌شود. به گزارش روابط عمومی استانداری،

سیستان و بلوچستان|

معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روزانه بین ۳ تا ۵ میلیون لیتر سوخت از مرزهای سیستان وبلوچستان قاچاق می‌شود. به گزارش روابط عمومی استانداری، علیرضا نورا معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سوخت به ویژه از این استان و از مرز سراوان قاچاق می‌شود گفت: روزانه بین ۳ تا ۵ میلیون لیتر قاچاق سوخت صورت می‌گیرد در حالی که کل سهمیه سوخت تخصیصی روزانه استان ما بسیار کمتر از این رقم است.

علیرضا نورا اظهار کرد: متاسفانه فرآورده‌های نفتی به عنوان سرمایه ملی ما از مرز‌های شرقی کشور توسط افراد خاص قاچاق می‌شود که موجب شده بسیاری از مسائل تحت الشعاع این موضوع قرار بگیرند. نوسانات نرخ ارز و تفاوت فاحش قیمت فروش فرآورده‌های نفتی در جایگاه با قیت آن سوی مرز‌ها به افزایش قاچاق سوخت دامن زده است و متاسفانه بسیاری از جوانان ما نیز به شغل روی آورده و مبادرت به قاچاق سوخت می‌کنند. نورا با بیان اینکه سوخت از مرز‌های شرقی کشوربه ویژه از استان سیستان و بلوچستان و از مرز سراوان قاچاق می‌شود، گفت: روزانه بین ۳ تا ۵ میلیون لیتر قاچاق سوخت صورت می‌گیرد، در حالی که کل سهمیه سوخت تخصیصی روزانه استان ما بسیار کمتر از این میزان است و این امر بیانگر این است که قاچاق منشأ خارج استانی دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران