شماره امروز: ۵۴۷

بین سازمان برنامه و وزارت کشاورزی منعقد شد

| کدخبر: 129994 | |

با توجه به اهمیت توسعه طرح‌های مرتبط با آب و مدیریت بر بخش‌های مختلف آب، سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی تفاهمنامه‌ای را برای ساماندهی مسائل آب،

 با توجه به اهمیت توسعه طرح‌های مرتبط با آب و مدیریت بر بخش‌های مختلف آب، سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی تفاهمنامه‌ای را برای ساماندهی مسائل آب، ورزش‌های آبی و گردشگری در استان‌های شمالی امضا کردند.  به گزارش تارنمای سازمان برنامه و بودجه، برنامه بهسازی آب‌بندان‌ها با هدف رفع مشکل کم آبی در استان‌های شمالی، تامین آب مطمئن بخش کشاورزی، مهار و کنترل سیلاب، تغذیه آب‌های زیرزمینی و افزایش تولید آبزی‌پروری به مدت 2 سال از دیگر اهداف این تفاهمنامه عنوان شده است.

در این تفاهمنامه برای هر یک از دستگاه‌های مرتبط وظایفی مشخص شد که یکی از وظایف اصلی سازمان برنامه و بودجه، تامین سهم اعتبارات ملی در قالب تفاهمنامه به میزان 50درصد از اعتبار مورد نیاز در لایحه بودجه سنواتی است.

در این آیین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر جهاد کشاورزی، استانداران مازندران و گیلان و همچنین معاون عمرانی استانداری گلستان حضور داشتند. آب‌بندان گونه‌ای تالاب است که به دست انسان ساخته شده باشد. آب‌بندان‌ها بیشتر به پرورش ماهیان گرم‌آبزی، ذخیره آب در فصول بارانی برای کشت برنج و آب شرب تخصیص می‌یابد.

ذخایر آب‌بندان‌های استان‌های شمالی سالیانه برای آبیاری ۸۱ هزار هکتار شالیزار استفاده می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران