شماره امروز: ۵۴۷

۱۰۰ هزار پکیج لوازم‌التحریر به مناطق محروم توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ارسال شد

| کدخبر: 129812 | |

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: در راستای حمایت از محرومان ۱۰۰ هزار پکیج لوازم‌التحریر به نقاط مختلف کشور ارسال می‌شود.

گروه بنگاه‌ها     

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: در راستای حمایت از محرومان ۱۰۰ هزار پکیج لوازم‌التحریر به نقاط مختلف کشور ارسال می‌شود.

به گزارش «تعادل»، محمد مخبر در آیین ارسال 100 هزار پکیج لوازم التحریر به مناطق محروم کشور با بیان اینکه حسب دستور رهبر معظم انقلاب بسته‌های لوازم‌التحریر برای محرومان تهیه و ارسال می‌شود، اظهار کرد: با همکاری خیریه‌ها و گروه‌های جهادی تصمیم گرفتیم امسال 100 هزار بسته لوازم‌التحریر و کیف (شامل حدود 15 قلم لوازم ضروری) برای مناطق محروم تهیه و ارسال کنیم.

مخبر با بیان اینکه ارزش این بسته‌ها حدود 7میلیارد تومان است که 25 درصد آن کمک خیریه‌ها و مردم است، افزود: تمام این لوازم‌التحریر و کیف تولید ایران است.

او بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام از اقشار محروم و آسیب‌پذیر با مجموعه‌ای از بسته‌ها حمایت می‌کند که با حمایت‌های دولت متفاوت است. به عنوان مثال هفته گذشته 2000 جهیزیه به ارزش حدود 13 میلیارد تومان برای زوج‌های جوان مناطق محروم ارسال شد.

وی با اشاره به برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار کرد: به دستور رهبری اقدامات خیرخواهانه در این ستاد اجرا می‌شود و ما موظفیم تا تمام امکانات ستاد را در اختیار محرومان قرار دهیم و خیلی صریح اعلام شده که اموال ما متعلق به محرومان است.

مخبر افزود: طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در بحث اشتغال‌زایی با مکانیزم‌های مختلف در حال وقوع است بطوریکه ۴۰۰ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم ایجاد شده که بخش اعظمی از آن محقق شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به برخی اقدامات گسترده در راستای ارایه خدمت به محرومین اظهارداشت: در طرح‌های مختلف ستاد تاکنون ۱۵۰۰ مدرسه، ۱۴۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی، ۲۵ هزار پروژه زیربنایی از جمله خانه بهداشت و ۲۴۰۰ تخت بیمارستانی در دست اقدام است که تعداد زیادی از آن در قالب ۸ بیمارستان در مراکز محروم تحویل داده شده است و همچنین به ۶۰ هزار نفر نیز در مناطق محروم و کم برخوردار وام قرض‌الحسنه اعطا شده و ۵۰۰ هزار نفر از جامعه هدف در این مناطق بیمه شده‌اند. در زمینه درمان ناباروری نیز ۹ هزار زوج نابارور شناسایی شده و ۳ هزار نفر از آنها تحت درمان قرار گرفته‌اند و شاید اکنون پانصد کودک به دنیا آمده و یا در حال به دنیا آمدن باشند.

مخبر با اشاره به اینکه امروز نقطه تحول جدید رخ داده، گفت: تمام اقداماتی که در ستاد انجام می‌شود در جهت خدمت به محرومان است و اقدامات اقتصادی به این سمت رفته و به محض مستقل شدن نیازمندان در چارچوب اقتصاد مقاومتی فعالیت‌ها و شغل‌های ایجادشده به مردم واگذار می‌شود.

  ارکان پایداری کشور

او با بیان اینکه انقلاب با سه مشخصه اتکاء به مردم، دین و رهبری سرپا مانده است، اظهار داشت: در جنگ هم کار‌ها اگر مردمی نمی‌شد توفیقی نداشتیم، امروز نیز بحث و قیاس‌های غیرمنصفانه‌ای می‌شود که وضع موجود را با پیش از انقلاب مقایسه می‌کنند، این مقایسه از روی ناآگاهی، کم‌کاری ما و دشمنی دشمنان ما است. تنها دوره‌ای که در آن جنگ رخ داده و تکه‌ای از کشور جدا نشده، دوران دفاع مقدس بوده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: در سال ۵۶ بر اساس آمار بانک جهانی ۳۰ میلیون نفر جمعیت ایران بوده که ۶ میلیون بشکه نفت تولید و ۵ میلیون بشکه نفت صادر می‌شده است و جمعیت زیر خط فقر ۱۴.۵ میلیون نفر بوده که برابر با ۴۶ درصد است، اما اکنون ۸۵ میلیون نفر جمعیت داریم، ۱.۵ میلیون بشکه نفت می‌فروشیم.

مخبر ادامه داد: در منطقه هیچ قدرتی نمی‌تواند بدون نظر و قدرت ایرانی تصمیم بگیرد، این اقتدار جز با اتکا به دین، مردم و رهبری به دست نمی‌آمد.

او با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش‌آمده در کشور گفت: اصل مشکل به این دلیل است که اقتصاد در دست مردم نیست که اگر باشد به راحتی آن را برطرف می‌کنند، ما اکنون ۳۵۰ شرکت با مردم راه انداخته‌ایم و مردم خودشان صاحبان سرمایه هستند، تجهیزات می‌آورند؛ تولید خوبی دارند و مدیریت و خلاقیت مناسب هم دارند پس چرا اقتصاد را به دست‌شان ندهیم و چرا برخی‌ها از اقتصاد دل نمی‌کنند؟

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: ‌این نغمه یأس که توسط ضدانقلاب گاهی دمیده می‌شود درست نیست، نفت و گاز کافی داریم، ۲۷۰۰ کیلومتر دریا داریم که این منابع مشکلات را حل می‌کند.

در صنایع و کشاورزی هم حرف‌های زیادی داریم و اگر همان کار‌هایی که در دوران انقلاب و جنگ کردیم را انجام دهیم در عرصه اقتصاد موفق خواهیم بود، این اتفاقات گذر کوتاهی است که باید انسجام داشته باشیم، امروز روز انتقام و تضعیف یکدیگر نیست و اگر کسی راهی جز انقلاب را درپیش گیرد به مردم خیانت کرده است.

مخبر با اشاره به راه‌اندازی بنیاد اجتماعی برکت احسان گفت: این بنیاد برای انجام واکنش سریع ستاد به اتفاقات کشور است، همه اقدامات در بنیاد با استفاده از خیریه‌ها انجام می‌گیرد، ما به کمک خیرین می‌آییم و کمک آنها را توسعه جغرافیایی می‌دهیم و تمام تکیه بر نیرو‌های جهادی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران