شماره امروز: ۵۴۷

معاون رییس‌جمهوری در امور بانوان:

| کدخبر: 129542 | |

معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اشتغال ایجاد شده در سال‌های 1395 و 96 از سوی دولت تدبیر و امید، سهم بانوان از این فرصت‌های شغلی را بین 60 تا 67 درصد اعلام کرد.

بنگاه ها|

 معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اشتغال ایجاد شده در سال‌های 1395 و 96 از سوی دولت تدبیر و امید، سهم بانوان از این فرصت‌های شغلی را بین 60 تا 67 درصد اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان کاشان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: 2 سال گذشته بین 850 تا 900 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد که البته افزایش سهم بانوان از این اشتغالزایی به علت‌های گوناگونی مانند مشاغل خانگی یا خانوادگی بودن آنها است.

وی اظهارداشت: امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری به صورت ویژه بر روی مشاغل خانگی متمرکز است و موضوع بیمه و برخی پشتیبانی‌های دیگر برای این مشاغل مانند بازنگری در مقررات فعلی و قوانین کار را هم در دست بررسی دارد.

معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: بین سه و نیم تا چهار میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور داریم که از جنبه اقتصادی به درآمدهای خودشان متکی هستند و بر این اساس پیگیر پشتیبانی و تقویت آنها هستیم.

او اضافه کرد: همچنین دوره‌های مهارتی برای کارآفرینی زنان در کشور از سال گذشته تاکنون در حال اجراست که با توجه به شرایط اقتصادی هر استان، بانوان از این دوره‌ها استقبال کردند و جای امیدواری وجود دارد.

به گفته ابتکار طرح‌هایی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان، گردشگری، صنایع دستی و کشاورزی برای زنان روستایی اجرا شده که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

وی به طرح گفت‌وگوی ملی خانواده اشاره و اضافه کرد: این مهم بنا بر ضرورت‌ها با همکاری دانشگاه‌ها شکل گرفت زیرا مراکز پژوهشی بر این باورند که کشور در حوزه خانواده به عنوان مهم‌ترین، امن‌ترین و الهام بخش‌ترین کانون زندگی بشری مشکلات زیادی دارد.

معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: این مجموعه پیگیر موضوع مهارت‌های ارتباطی است زیرا درون خانواده‌ها اختلال ارتباطی و سوءتفاهم زیادی وجود دارد، امکان و زمان گفت‌وگو کاهش یافته، کیفیت و توان شنیدن افراد دچارخدشه شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح، تاب آوری و توان افزایی بیشتری درون خانواده‌ها شکل گرفته و با اصلاح اختلال ارتباطی، گفت‌وگوی بین نسلی ارتقا یابد.

ابتکار همچنین به تصویب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: این لایحه که 10 سال در کمیسیون مانده بود با پیگیری مجدانه دولت و همکاری مجلس تصویب شده که آمادگی هم برای اجرای آن وجود دارد که اکنون در انتظار تایید نهایی از سوی شورای نگهبان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران