شماره امروز: ۵۴۷

در قالب طرح توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور «مهتاب»

| کدخبر: 129281 | |

در قالب طرح توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور «مهتاب» (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت)250 فرصت شغلی در شهرستان خمینی‌شهر ایجاد می‌کند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

در قالب طرح توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور «مهتاب» (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت)250 فرصت شغلی در شهرستان خمینی‌شهر ایجاد می‌کند.  به گزارش دریافتی از معاونت توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، در دیدار چندی پیش محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مقرر شد برنامه‌ریزی برای اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی در این شهرستان از سوی بنیاد برکت انجام شود. در همین راستا، جلسه‌ای در فرمانداری خمینی‌شهر با حضور مدیران بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی و مسوولان دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی این شهرستان برگزار و مدل‌های اشتغال‌زایی و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت در حوزه‌های تسهیلات‌محور، اجتماع‌محور و بنگاه‌محور تشریح و تبیین شد.

همچنین مقرر شد که در حوزه توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور، شرکت‌هایی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و مشارکت در ایجاد اشتغال هستند، به بنیاد برکت معرفی شوند. در حوزه تسهیلات‌محور هم از محل تسهیلات بانک پارسیان به عنوان بانک عامل استفاده خواهد شد.  براساس این گزارش، در حوزه توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور و در قالب طرح «مهتاب»، 250 فرصت شغلی در مرحله اول در خمینی‌شهر ایجاد می‌شود که مدت اجرای این طرح از ابتدای مهر ماه 97 تا پایان سال خواهد بود. طرح اجتماع‌محور «مهتاب» بر مشاغل و کسب‌وکارهای خرد و خانگی متمرکز است و در خمینی‌شهر با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های اقتصادی منطقه در زمینه‌هایی همچون زنبورداری، قالی‌بافی، صنایع دستی و گردشگری اجرا خواهد شد.

با توجه به نزدیکی خمینی‌شهر به اصفهان، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در حوزه‌های گردشگری، بوم‌گردی و صنایع دستی در این شهرستان وجود دارد. گفتنی است، به منظور انجام کارهای مقدماتی و شناسایی و پایش افراد واجد شرایط برای مشارکت و دریافت تسهیلات در طرح اجتماع‌محور «مهتاب» به زودی کمیته توسعه اشتغال برکت در خمینی‌شهر تشکیل خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران