شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129112 | |

گیلان| رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: توانمندی تجاری دارندگان کارت بازرگانی در گیلان پایش و رصد خواهد شد.

گیلان| رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: توانمندی تجاری دارندگان کارت بازرگانی در گیلان پایش و رصد خواهد شد.

به گزارش ایلنا فرهاد

دلق‌پوش در کارگروه مشترک این سازمان، اتاق بازرگانی و گمرک برای پایش کارت‌های بازرگانی صادره در استان گیلان، اظهار داشت: کارت بازرگانی در اصل هویت و شناسنامه‌ای برای شناسایی بازرگانان هنگام صادرات و واردات است، ولی با توجه به نوسانات ارزی، امکان سوءاستفاده از این ابزار تجاری، محتمل است.رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به صدور قریب به ۶۰۰ کارت بازرگانی در استان اعلام کرد: حسب مصوبه این کارگروهِ مشترک مقرر شد که توانمندی تجاری و فعالیت‌های دارندگان کارت‌های بازرگانی و صلاحیت آنها مجدداً رصد و استعلام شود.

دلق‌پوش ارزیابی کارت‌های بازرگانی و تسریعِ در روند نظارت آنها را برای کاهش تخلفات احتمالی ضروری دانست و گفت: کارت‌های موجود برای تمدید و ادامه فعالیت باید شرایط جدید را مدنظر داشته باشند و

بر اساس این مصوبه و تصمیم نامه وزیران نسبت به تعلیق یا ابطال کارت‌های بازرگانی غیرفعال اقدام خواهد شد. او عنوان کرد: رصد و پایش مستمر در امور اقتصادی به ویژه کارت‌های بازرگانی که در مبادلات تجاری جایگاه ویژه‌ای دارند می‌تواند بسیاری از صدمات و آسیب‌های اقتصادی را کاهش دهد.متولی بخش صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد: البته بازرگانانی که به حسن شهرت مشهور هستند می‌توانند بدون محدودیت به تجارت خود ادامه دهند و فقط بر اساس این مصوبه، کسانی که برای نخستین‌بار کارت بازرگانی دریافت می‌کنند در سال اول تا سقف ۵۰۰ هزار دلار و در سال دوم حداکثر دو میلیون دلار مجاز به واردات هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران