شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129030 | |

کهگیلویه و بویراحمد| مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که امکان سوءاستفاده و یا تقلب از شناسنامه واجدین شرایط اخذ رای در انتخابات آینده این استان به دلیل راه‌اندازی سامانه استعلام هویتی وجود ندارد.

 کهگیلویه و بویراحمد| مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که امکان سوءاستفاده و یا تقلب از شناسنامه واجدین شرایط اخذ رای در انتخابات آینده این استان به دلیل راه‌اندازی سامانه استعلام هویتی وجود ندارد. سیدمحدعلی تقوی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: سامانه استعلام هوشمند توسط اداره کل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد در چهارسال گذشته راه‌اندازی و در انتخابات آینده تحت هیچ شرایطی نمی‌توان با یک کد ملی و یک سریال شناسنامه 2 بار رای داد. مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: به دلیل راه‌اندازی این سامانه دیگر نمی‌توان با شناسنامه فوت‌شدگان هم در این استان رای داد به غیراز اینکه کدملی و سریال فرد فوت شده در ثبت احوال استان به ثبت نرسیده و ثبت احوال از واقعه فوت بی اطلاع باشد.

او گفت: سوء‌استفاده در انتخابات آینده از شناسنامه‌های واجدین شرایط اخذ به دلیل سامانه استعلام هوشمند به صفر می‌رسد و واجدین شرایط اخذ رای تنها یک بار می‌توانند در هرجایی از کشور رای دهند.تقوی با اشاره به زیرساخت‌های لازم توسط ثبت احوال برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشور یادآورشد: در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی در این استان سوءاستفاده‌ای از شناسنامه‌ها نشد و اینکه فردی برای 2 بار رای داده باشد را نیز قبول ندارم.مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سوال که چنددرصد و یا چه تعداد از مردم این استان فاقد شناسنامه هستند؟ هم اظهارداشت: تعداد کسانی که فاقد شناسنامه هستند بسیار کم است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران