شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129029 | |

گیلان| مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان تاکید کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغال کشور با استفاده از ظرفیت‌های صنعت دریایی برطرف می‌شود. به گزارش ایپنا، حسین چراغی اظهار کرد:

گیلان| مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان تاکید کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغال کشور با استفاده از ظرفیت‌های صنعت دریایی برطرف می‌شود. به گزارش ایپنا، حسین چراغی اظهار کرد: دریانوردان موتور محرکه اقتصاد دریا پایه کشور هستند. او با اشاره به اینکه امسال دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی به منظور شرکت در مراسم روز جهانی دریانوردی در ایران حضور دارد افزود: این امر بیانگر این است که صنعت دریانوردی ایران در سطح بین‌المللی حضور شایسته و مفید داشته است.

او با بیان اینکه سالانه حجم بسیار زیادی از کالاهای نفتی و غیر نفتی در سطح اقیانوس‌ها جابه‌جا شده که می‌تواند آلودگی بسیار زیادی را برای محیط زیست دریایی ایجاد کند افزود: با تدوین کنوانسیون‌های بین‌المللی تدابیر زیادی در حوزه‌های مختلف اندیشیده شده است تا ضمن انجام تبادلات عظیم بازرگانی محیط زیست دریایی نیز پایدار و سالم بماند. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر اینکه توسعه دانش دریایی و ناوگان دریایی در طول این ۷۰ سال بسیار سریع بوده است خاطرنشان کرد: امروز در دنیا بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دریانورد وجود دارد که ماموریت جابه‌جایی کالا را بر عهده دارند. چراغی با اشاره به اینکه در کشور ما بالغ بر ۱۴۰ هزار دریانورد بر روی دریا فعالیت می‌کنند تاکید کرد: با توجه به میزان دسترسی کشور به دریا و آب‌های آزاد باید از طریق آموزش و ارتقای آموزش‌های حوزه دریایی جوانان را به سمت صنعت دریایی علاقه‌مند کرد.

او  خاطرنشان کرد: باید در سواحل شمالی و جنوبی کشور به تغییر الگوی جابه‌جایی کالا و توسعه صنعت دریانوردی توجه شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران