شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128365 | |

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پروازهای فرودگاه یاسوج دوباره برقرار می‌شوند.

کهگیلویه و بویراحمد|

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پروازهای فرودگاه یاسوج دوباره برقرار می‌شوند.

به گزارش ایسنا، علی محمد احمدی در جمع خبرنگاران در خصوص پروازهای فرودگاه یاسوج افزود: اگر از روز اول فرودگاه یاسوج در استان بودم و از من سوال می‌شد می‌گفتم خوب است که برای استان کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس در سپیدان یک فرودگاه بین المللی احداث شود.

او اظهارکرد: قبل از اینکه به استان بیایم حدود 20 میلیارد تومان برای تطویل باند فرودگاه یاسوج هزینه شد در صورتی که اگر 5 میلیارد تومان برای برداشتن و جابه‌جایی زندان اقدام می‌کردیم مشکلات کمتر بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شهر یاسوج از نظر ارتفاع از سطح دریا از شهرکرد بیشتر است و فرودگاه این شهر کاسه‌ای است که هم لندینگ و‌تری کاف کردن در آن مشکل است. شاید 90 درصد اروپا این شرایط را دارند اما سیستم‌های ناوبری پیشرفته و امکانات پیشرفته دارند.احمدی تصریح کرد: این فرودگاه امکانات کمی ندارد و تقویت شده است اما برای اینکه پروازهایش برقرار نیست با رییس شرکت هواپیمایی ماهان صحبت‌هایی داشته‌ام قول داده که پروازهایش را در فرودگاه یاسوج برقرار کند اما این اتفاق سقوط پرواز “تهران- یاسوج “ که افتاد شرکت‌ها و کادر پرواز می‌گویند پرواز به سایر نقاط کشور برای ما بی دردسر‌تر است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران