شماره امروز: ۵۴۷

سفیر اتریش:

| کدخبر: 127462 | |

سفیر اتریش در ایران گفت: هدف اصلی اتحادیه اروپا، برقرار نگهداشتن کانالهای مالی و ارتباطی برای استفاده ایران از منافع معاهده بین المللی برجام است.

 سفیر اتریش در ایران گفت: هدف اصلی اتحادیه اروپا، برقرار نگهداشتن کانالهای مالی و ارتباطی برای استفاده ایران از منافع معاهده بین المللی برجام است.

به گزارش ایرنا «اشتفان شولتس» دیروزدر جریان بازدید از مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان یزد با بیان اینکه هدف از سفر به استان‌های مهم ایران، نشان دادن عزم و اراده اتحادیه اروپا و اتریش در تداوم همکاری‌ها با ایران است اظهار داشت: جمهوری اسلامی با توجه به عمل به مفاد برجام، شایسته بهره مندی از منافع این معاهده است.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا و اتریش، آماده کمک به ایران برای گذر از شرایط امروز تحریم‌ها است، هر چند اتریش، کشور کوچکی است و توان همکاری در تمام حوزه‌ها با ایران را ندارد تصریح کرد: کشور من با توجه به اینکه از لحاظ برخورداری از نیروی انسانی در جمع 15 قدرت مهم دنیا قرار دارد در 2 تا سه حوزه می‌تواند در یزد سرمایه‌گذاری کند.شولتس، انرژی‌های نوین و خورشیدی، صنعت گردشگری پویا و مدرن و روش‌های مناسب در

بهره‌وری از آب را سه محور قابل سرمایه‌گذاری در ایران و استان یزد اعلام کرد و گفت: 97 درصد شرکتهای اتریشی، کوچک و متوسط است که می‌تواند در رشد و توسعه ایران و یزد هم موثر باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان یزد به ویژه در ارتباطات ادیان مختلف ادامه داد: این خصوصیت مطلوب می‌تواند زمینه‌ای مناسب برای توسعه گردشگری در یزد به لحاظ تلاش‌های مردم این منطقه از ایران باشد.

وی تاکید کرد: عمق فرهنگ و تاریخ استان یزد برای اتریش و کشورهای جهان، شناخته شده و قابل تقدیر است و به همین دلیل می‌توانیم ارتباط بیشتری در سه حوزه یاد شده داشته باشیم.

رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه فعالیت اقتصادی در بازار ایران، جذاب است گفت: شرایط امروزی زودگذر است با این حال آنگونه که طرفین علاقه دارند کارها پیش نمی‌رود ولی باید گامهای محکمی برای آینده‌برداریم.«کریستف گراب مایر» درباره استان یزد اظهار داشت: تاریخ این استان بیانگر آن است که مردم این منطقه در شرایط سخت توانسته‌اند با خلاقیت و هنر خود، کارهای زیادی را در استفاده از طبیعت و تامین آب یا طراحی بادگیرها انجام دهند.

وی تصریح کرد: یزد می‌تواند الگویی تاریخی برای استفاده شرکتهای اتریشی و یزدی در استفاده از خلاقیت و توانایی در رسیدن به اهداف تعیین شده باشد و این دستاوردها به اتحادیه اروپا هم معرفی شود.رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی استان یزد در انرژی‌های تجدیدپذیر و خورشیدی در کنار حمایت‌های مطلوب دولتی و قوانین مدرن سرمایه‌گذاری، اضافه کرد: در انرژی خورشیدی، تجربه موفقی در یزد داشته ایم و در انتقال آب هم می‌توانیم کار در این استان را با نگاه به منافع مردم و مصرف کنندگان به عنوان یک الگو دنبال کنیم.اتریش با حدود 9 میلیون نفر جمعیت و رشد اقتصادی 3.03درصد در قلب اروپای مرکزی قرار دارد و کشوری پیشرفته محسوب می‌شود و چند دفتر بین المللی در وین پایتخت این کشور قرار دارد.

استان یزد، واقع در مرکز ایران به عنوان چهارمین استان صنعتی و دومین استان معدنی کشور، سومین شریک تجاری و صادراتی اتریش بعد از تهران و ارومیه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران