شماره امروز: ۵۴۷

استاندار لرستان تاکید کرد

| کدخبر: 127222 | |

استاندار لرستان با اشاره به ایجاد 1400 فرصت شغلی از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این استان تاکید کرد:

استاندار لرستان با اشاره به ایجاد 1400 فرصت شغلی از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این استان تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل حال حاضر کشور و از جمله استان لرستان، معضل بیکاری است که بخش عمده‌ای از نارسایی‌های اجتماعی و فرهنگی از آن نشأت می‌گیرد.

موسی خادمی با اظهار امیدواری به فراهم آمدن فرصت‌های شغلی بیشتر در استان لرستان با اجرایی شدن طرح‌های متنوع و متعدد بنیاد برکت ادامه داد: افزایش اشتغال‌زا‌یی بطور قطع باعث تغییر فضای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرهای کوچک و در مجموع در کل استان لرستان می‌شود و بهبود سطح زندگی مردم به کاهش آسیب‌های اجتماعی منجر خواهد شد.  او ورود بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به اجرای طرح‌های زیربنایی و عمرانی مانند ساخت مدارس برکت و همچنین موضوعات اجتماعی از جمله کمک به درمان ناباروری زوج‌های نابارور روستایی و سرپرستی ایتام در استان لرستان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: برای درمان زوج‌های نابارور طرحی مشترک توسط بنیاد برکت و استانداری لرستان اجرایی شده است.

همچنین در زمینه سرپرستی ایتام نیز اقدامات خوبی در سطح استان توسط این بنیاد انجام گرفته است. ما در جای جای استان لرستان شاهد فعالیت‌های دامنه‌دار و مثمرثمر بنیاد برکت در زمینه‌های مختلف از جمله اشتغال‌زایی، مشارکت‌های اقتصادی، انجام امور زیربنایی و پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه هستیم، که اثرات این اقدامات در مناطق محروم و روستاها مشهود است.

خادمی در خصوص راه‌اندازی قرارگاه جهادی پیشرفت و توسعه پایدار در شهر دلفان نیز توضیح داد: دلفان یکی از مناطق محروم استان لرستان و جزو 10 شهر محروم کشور است و بی‌شک هدایت این قرارگاه توسط بنیاد برکت به دلیل تجربه موفق این بنیاد در زمینه محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم، می‌تواند در پیشرفت و آبادانی دلفان بسیار تاثیرگذار باشد.

در جلسه‌ای که اخیرا با دکتر مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) داشتیم از ایشان خواستیم که کاری مشابه آنچه در جزیره هرمز در دست اجرا دارند، در دلفان نیز انجام گیرد و با موافقت ایشان، مقرر شد تا بنیاد برکت در این زمینه مشارکت کند. استاندار لرستان ادامه داد: در قرارگاه جهادی پیشرفت و توسعه پایدار دلفان همه دستگاه‌های اجرایی موجود در کشور از جمله نهادهای دولتی، بخش خصوصی، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران تحت مدیریتی واحد برای کارهای اشتغال‌زایی، عمرانی، فعالیت‌های زیرساختی و مشارکت‌های اجتماعی بسیج خواهند شد. با توجه به شناخت بنیاد برکت از مناطق محروم و فعالیت‌‌های خوبی که به نمایندگی از ستاد اجرایی در این مناطق انجام داده است، مشتاق هستیم تا مدیریت این قرارگاه جهادی در اختیار بنیاد برکت قرار گیرد. او اظهار امیدواری کرد که این قرارگاه جهادی با 5 سال کار مداوم بتواند چهره شهرستان دلفان را تغییر دهد. خادمی اقدامات انجام گرفته تا به امروز را نیز اینگونه تشریح کرد: مطالعات اولیه انجام شده و طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه‌های صنایع کوچک، کشاورزی و گردشگری آماده شده است. همچنین در زمینه کارهای عمرانی نیز پروژه‌های ساخت مسکن روستایی، انتقال آب و برق‌رسانی، ساخت مدرسه، و ... پیش‌بینی شده که نحوه اجرایی کردن آنها و تقسیم کار میان دستگاه‌های متولی به زودی نهایی خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران