شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127059 | |

استاندار کرمانشاه گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در صورت تامین اعتبار 700 میلیارد تومانی، فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

کرمانشاه|

استاندار کرمانشاه گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در صورت تامین اعتبار 700 میلیارد تومانی، فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

هوشنگ بازوند در گفت‌وگو با ایسنا از پروژه قطار شهری به عنوان پروژه‌ای بزرگ یاد کرد و افزود: این پروژه همواره درگیر پیچ و خم‎های مختلف بوده و تصمیمات متفاوتی که در مقاطع زمانی مختلف در خصوص این پروژه گرفته شده در حال حاضر عملا موجب رکود پروژه شده است.

او به مشکلات پروژه با میراث فرهنگی هم اشاره کرد و افزود: عبور پروژه از محدوده شکارگاه خسرو با موانع میراثی مواجه است که باید جلسه‌ای با مدیران میراث فرهنگی استان بر گزار شده و با نظر کارشناسان در خصوص چگونگی ادامه مسیر از محدوده شکارگاه خسرو تا میدان معلم تصمیم‌گیری شود.

 بازوند با اشاره به ضرورت تکمیل هر چه سریع‌تر فاز یک پروژه، گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم پروژه را در محدوده کارمندان تا میدان آزادی هر چه سریع‌تر به اتمام برسانیم.

 او افزود: در همین راستا مقرر شد 700 میلیارد تومان برای این پروژه تامین اعتبار شود که از این میزان 350 میلیارد تومان آن برعهده دولت و 350 میلیارد تومان دیگر آن نیز باید توسط شهرداری تامین شود. او افزود: در سال جاری از 350 میلیارد تومان سهم دولت 120 میلیارد تومان آن را تامین اعتبار کردیم و تاکنون 30 میلیارد تومان آن نیز تخصیص شده است، اما متاسفانه شهرداری هنوز به تعهدات خود عمل نکرده و قرار بر این شده است تا در هفته‌های آینده 280 میلیارد تومان اوراق مشارکت بفروشد که انجام این کار به مصوبه شورای شهر نیاز دارد و سیکل آن نیز طولانی خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران