شماره امروز: ۵۴۷

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری خبر داد

| کدخبر: 126641 | |

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها را بخش مهمی از اقتصاد دانش بنیان توصیف کرد و از برنامه‌ریزی معاونت علمی در سال جاری برای حمایت ویژه و جدی از استارت‌آپ‌های خلاق خبر داد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها را بخش مهمی از اقتصاد دانش بنیان توصیف کرد و از برنامه‌ریزی معاونت علمی در سال جاری برای حمایت ویژه و جدی از استارت‌آپ‌های خلاق خبر داد. به گزارش ایرنا، سورنا ستاری دیروز در بازدید از نمایشگاه الکامپ 24 ضمن حضور در سالن شرکت‌های استارت‌آپی و گفت‌وگو با جوانان فعال در زمینه فعالیت‌های کسب و کارهای نوپا، در جمع خبرنگاران گفت: اتفاقاتی که در حوزه استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه الکامپ افتاده بسیار امیدوارکننده است. او اظهارکرد: به‌طور حتم جوانان فعال در حوزه دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها افرادی هستند که نمی‌خواهند به دنبال استخدام دولتی باشند. معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه در حال حاضر محیط بسیار مناسبی از سوی بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر در حال فراهم شدن است، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری به‌طور جدی به‌دنبال پویایی هرچه بیشتر محیط‌های کسب و کار نوین است.

ستاری در ادامه توسعه فرهنگ استفاده از محصولات دانش‌بنیان در بین مردم و به خصوص دولت برای رونق هرچه بیشتر بازار استارت‌آپ‌ها و حوزه‌های نوپا را بسیار ضروری دانست. او یکی از وظایف دولت در برابر فعالان عرصه دانش بنیان را جلوگیری از مقاومت‌ها در این عرصه عنوان کرد. معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری همچنین با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان در حال حاضر به اقتصاد 60 هزار میلیارد تومانی تبدیل شده است، از برنامه وسیع دولت در این حوزه خبر داد و تاکید کرد: امسال مصمم هستیم بخش استارت‌آپ‌های خلاق و شتاب‌دهنده‌ها را به عنوان بخش مهمی از اقتصاد فعلی دانش بنیان حمایت کنیم. بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ 24) از شنبه 6 مردادماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد و تا 9 مرداد برگزاری آن ادامه خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران