شماره امروز: ۵۴۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد

| کدخبر: 126640 | |

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به اهمیت تامین مالی برای کسب و کارهای نوآور، برات الکترونیکی می‌تواند بستری برای رشد اکوسیستم و توسعه شرکت‌های نوآور و در نهایت شکوفایی اقتصادی ایجاد کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به اهمیت تامین مالی برای کسب و کارهای نوآور، برات الکترونیکی می‌تواند بستری برای رشد اکوسیستم و توسعه شرکت‌های نوآور و در نهایت شکوفایی اقتصادی ایجاد کند.

به گزارش برنا، «محمد جواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در خصوص استفاده از برات الکترونیکی برای کسب و کارها، اظهار داشت: بسیاری از کسب و کارها و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط از جمله استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان به عنوان جامعه‌یی شامل از کسب و کارهای کوچک و بزرگ با نیاز تامین مالی پرسرعت در زمینه خرید اعتباری یا تامین منابع مالی مشکلاتی دارند و ابزار مالی تحت عنوان برات که البته قبلا نیز در سیستم بانکی بوده حالا به صورت الکترونیکی به عنوان یک بستر ملی با استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی درآمده است و می‌تواند مشکلات را کاهش دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برات الکترونیک باعث رشد و شکوفایی اقتصاد کشور و کاهش رانت‌ها خواهد شد، گفت: در صورتی که سامانه برات به صورت کامل الکترونیکی باشد، واقعا یک خدمت ارزشمند در زمینه ارائه خدمات الکترونیکی محسوب می‌شود چرا که می‌تواند فرآیندها را با کاهش حجم و زمان برای کاغذ بازی برای درخواست تامین وام تسهیل کند که این مساله برای کسب و کارهای نوپا با توجه به ضرورت تامین مالی‌های پر سرعت یک مزیت محسوب می‌شود. آذری جهرمی با اشاره به خصوصیات برات الکترونیکی، گفت: یکی از مسائل مهم در زمینه برات الکترونیک شفاف‌سازی در مسائل مالی و کاهش اثرات گردش پول نقد در سیستم کشور است؛ در حقیقت اگر یک کسب و کار در پرونده خود نقص‌ و مشکلاتی داشته باشد با توجه به الکترونیکی بودن سیستم قابلیت پذیرش کسب و کار برای صدور برات وجود ندارد و تخلف در این حوزه صفر می‌‎شود. وی افزود: از سویی دیگر با توجه به اینکه گردش پول نقد باعث افزایش حجم نقدینگی و مشکلات بزرگ در سیستم اقتصادی و بانکی کشور می‌شود، سیستمی مانند برات الکترونیک می‌تواند علاوه بر کاهش مشکلات شرکت‌ها و بنگاه‌های کوچک و متوسط در اقتصاد نیز مثبت عمل کند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: کسب و کارهای نوآور برای رشد علاوه بر چارچوب‌های خلاقیت، نیروی کار و یک ایده قوی نیاز به سرمایه‌گذاری دارند که این مساله می‌تواند با تامین مالی از طریق برات الکترونیکی انجام شود و همین مساله باعث رشد اکوسیستم و توسعه شرکت‌های نوآور خواهد شد که در نتیجه آن اشتغالزایی نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران